Najlepší futbalisti Corgoň ligy si prevezmú ocenenia

MŠK Žilina
Foto: SITA/Jozef Janček

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Predstavitelia Únie ligových klubov (ÚLK), riadiaceho orgánu dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží, organizujú v spolupráci s marketingovým partnerom UFA Sports Slovakia a partnermi Corgoň ligy a podujatia slávnostné otvorenie novej sezóny futbalovej Corgoň ligy 2012/2013.

Na galavečere, ktorý sa uskutoční v piatok 6. júla od 19.30 h v hoteli Senec pri Slnečných jazerách, chcú však dať organizátori aj slávnostnú bodku za uplynulým ročníkom najvyššej domácej súťaže.

V Senci na spomenutom piatkovom podujatí vyhlásia Jedenástku Corgoň ligy 2011/2012, ďalej najlepšieho hráča v minulom corgoňligovom ročníku, najlepšieho trénera ako aj objav uplynulej sezóny. Laureáti, ktorých dekorujú, vyšli z hlasovania kormidelníkov corgoňligových mužstiev, trénerov reprezentácie a futbalových funkcionárov.

„Počas galavečera odovzdajú aj špeciálnu cenu pre fankluby, ktorú prináša hlavný partner Corgoň ligy, spoločnosť Heineken Slovensko. Túto cenu udelia za špeciálne fanúšikovské projekty v najvyššej futbalovej súťaži,“ uvádza sa v správe, ktorú pre agentúru SITA poskytla Únia ligových klubov.

Prvenstvo v kategórií Najlepší ligový tréner získal za uplynulý súťažný ročník kouč Senice Stanislav Griga, v súčasnosti už reprezentačný kormidelník A-tímu Slovenska.

Objavom sezóny sa stal v sezóne 2011/2012 obranca Slovana Bratislava Lukáš Pauschek a za najlepšieho hráča Corgoň ligy vyhlásili jeho klubového spoluhráča Filipa Šeba (ten bol s 22 gólmi aj najlepším kanonierom v ročníku 2011/2012).

Prehľad laureátov a ocenených futbalistov za corgoňligovú sezónu 2010/2011 (vyhlásenie sa uskutočnilo 8. júla 2011 na slávnostnom galavečere v Senci):

Jedenástka Corgoň ligy 2010/2011:

Petr Bolek (FK Senica, 6 hlasov) – Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava, 7 hlasov), Martin Dobrotka (ŠK Slovan Bratislava, 11 hlasov), Mário Pečalka (MŠK Žilina – Hapoel Tel Aviv/Izr., 8 hlasov), Filip Lukšík (FK Senica, 18 hlasov) – Karim Guédé (ŠK Slovan Bratislava, 15 hlasov) – Marko Milinkovič (MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava, 12 hlasov), Róbert Jež (MŠK Žilina – Górnik Zabrze/Poľ., 13 hlasov), Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava, 17 hlasov) – Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava, 20 hlasov), Ondřej Smetana (FK Senica, 16 hlasov)

Najlepší tréner: Stanislav Griga (FK Senica) – 18 hlasov

Najlepší strelec: Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava) – 22 gólov

Najlepší hráč: Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava) – 20 hlasov

Objav sezóny: Lukáš Pauschek (ŠK Slovan Bratislava) – 13 hlasov

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip ŠeboKarim GuédéLukáš PauschekMário PečalkaMarko MilinkovičMartin DobrotkaRóbert JežStanislav Griga