Najlepší liek na depresiu? Dobrý film!

Bez názvu
Tom Gerber, Švajčiarsko Foto: Láska a iné nehody

BRATISLAVA 9. novembra (WBN/PR) – Existuje množstvo rád a receptov ako si poradiť s jesennou depresiou či únavou. Väčšina z nich je zložená z rôznych procedúr, receptov či nákupu zaručene fungujúcich surovín. Existuje však aj spôsob, ktorý účinkuje najneskôr do dvoch hodín a pretrvá dlho. Výborné filmy v sekcii Antidepresíva na 14. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Bratislava!

Programová sekcia Antidepresíva mala na festivale minulý rok premiéru a hneď sa zaradila medzi najúspešnejšie a divácky najžiadanejšie. Nejedná sa však o klasické komédie, skôr naopak. Filmy predstavujú optimistický pohľad na svet a život okolo nás, sršia optimizmom a dobrou náladou. V rámci filmového festivalu budú premietnuté filmy z celého sveta, od Nemecka, Španielska, Argentíny, Talianska, Švajčiarska či bývalej Juhoslávie až po ďalekú Indiu, ktorá je domovom najveselších filmov – bollywoodskych.

Internetová zoznamka, bežná vec súčasnej doby. Hanblivý Lanzelot sa vďaka nej vo filme Rande s Lanzelotom zoznámi s množstvom žien, a záujemkýň o stretnutie má viac ako Robbie Williams. Postupne sa z nich vykľujú neuveriteľné ženy – snehulienka, narkomanka, vydajachtivá matka s dieťaťom či neurotička poznamenaná osamelým životom, čo nie je veľmi dobrá ponuka na výber. Lanzelot, ktorý hľadá lásku na celý život sa cíti podvedený, až kým sa v bare nezoznámi s Indkou a situácia sa začne uberať iným smerom.

Ocitnúť sa v cudzom prostredí bez jazykových znalostí nie je nič príjemné. Ak je to však na dlhšie než niekoľkodňovú dovolenku, vznikajú rôzne situácie, nad ktorými sa mnohí z nás zhrozia, ale i pousmejú. Ako si s tým poradí mladá Indka v New Yorku či nešťastný Číňan Jun v Argentíne bude mať možnosť divák vidieť vo filme English Vinglish, respektíve v Čínsky take-away. To sú len dva príbehy z desiatich, ktoré sekcia ponúka. Život píše neuveriteľné príbehy a tie v sekcii Antidepresíva Medzinárodného filmového festivalu Bratislava stoja za to!

Bratislavský filmový festival Bratislava sa koná od 9. do 15. novembra v Cinema City Eurovea, v kinách Mladosť a Lumiere. Bližšie informácie o festivale nájdete na www.iffbratislava.sk a www.facebook.com/bratislavaiff. Permanentky na festival sú v predaji aj prostredníctvom Predpredaj.sk.

Obrazom – Filmy zo sekcie Antidepresíva

Filmy sekcie Antidepresíva MFF Bratislava

Zúrivé prdy / Farts of Fury

Andres Maimik, Rain Tolk, Estónsko

Film o (ne)starnutí. Rocker Keiser, bývalá hviezda estónskeho rocku, sa snaží oživiť starú kapelu a takmer sa mu to aj podarí. Film s výborným soundtrackom.

9. 11. – 16:00 (Mladosť) | 10. 11. – 20:00 (Lumière)

Čínsky take-away / Chinese Take-Away

Sebastián Borensztein, Argentína, Španielsko

Príbeh Číňana, ktorý nevie po španielsky a ocitne sa v Buenos Aires. Tam stretne jedného samotára, majiteľa kuriózneho železiarstva, ktorému sa o nejakého Číňana rozhodne starať nechce. Krásna komédia omylov.

10. 11. – 21:00 (Mladosť) | 12. 11. – 17:30 (Lumière)

Rabat / Rabat

Jim Taihuttu, Victor D. Ponten, Holandsko

Zábavný film o priateľstve a láske vznikal postupne, cestou križujúcou päť krajín. Je to road movie plné prekvapení.

9. 11. – 18:30 (Mladosť) | 12. 11. – 14:00 (Mladosť)

Rande s Lancelom / Dating Lanzelot

Oliver Rihs, Nemecko, Švajčiarsko

Zábavný film o tom, ako ťažké je aj napriek možnostiam internetu nájsť lásku a životného partnera. A o tom, že láska medzi odlišnými rasami môže fungovať.

12. 11. – 15:00 (K5) | 13. 11. – 11:30 (K8)

Láska a iné nehody / I Was a Swiss Banker

Tom Gerber, Švajčiarsko

Romantická komédia omylov, v ktorej sa bankár stane poľnohospodárom a zamiluje sa do zadlženej farmárky.

11. 11. – 14:00 (Mladosť)

Blaženosť / Bliss

Doris Dörrie, Nemecko

Moderná rozprávka o láske rusky hovoriacej imigrantky a mladého bezdomovca, nakrútená podľa skutočnej udalosti. Okrem jednej drsnej krvavej scény je to láskyplný a nežný film.

9. 11. – 11:30 (K8) | 15. 11. – 17:30 (Lumière)

Stav šoku / The State of Shock

Andrej Košak, Slovinsko, Bulharsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Macedónsko

Bývalý socialistický úderník, ktorý v amnézii prespal pád múru i vojnu v Juhoslávii sa vracia do spoločnosti, ktorá je úplne iná a snaží sa stať „hospodárom kapitalizmu“.

11. 11. – 21:00 (K9) | 12. 11. – 12:00 (K5)

Ako žiť / The Way to Live

David Schalko, Rakúsko, Dánsko

Podivuhodné príbehy obézneho maturanta, ktorý by sa rád stal rockovou hviezdou, ale lepí sa mu smola na päty. Príjemná rakúska satirická komédia s celým radom skvelých hercov a kabaretných umelcov.

9. 11. – 14:00 (Mladosť) | 14. 11. – 14:00 (Mladosť)

Ja a ty / Me and You

Bernardo Bertolucci, Taliansko

Komorný príbeh o dvoch mladých ľuďoch, príbuzných, ktorí sa neplánovane stretnú. Príbeh plný prekvapení nakrútený majstrovsky na malom priestore.

9. 11. – 15:00 (K5) | 10. 11. – 21:00 (K9)

English Vinglish / English Vinglish

Gauri Shinde, India

Film z tej najlepšej bollywoodskej tradície sa takmer celý odohráva v New Yorku a ukazuje, že žena má svoju cenu, aj keď sa od nej očakáva hlavne kuchtenie a vypekanie. Rozkošná Indka v rozkošnom filme.

13. 11. – 19:00 (K8) | 15. 11. – 21:30 (K8)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robbie Williams