Najlepší slovenský rozhodca Baluška bude opäť pískať v KHL

Vladimír Baluška
Vladimír Baluška Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Najlepší slovenský rozhodca uplynulej sezóny Vladimír Baluška sa vracia do Kontinentálnej hokejovej ligy.

V závere júla absolvoval v Balašiche sústredenie 37 hlavných rozhodcov nadnárodnej súťaže, na ktorom sa podrobil zdravotnej prehliadke, kondičným previerkam i písomnému testu v ruštine zo znalostí hokejových pravidiel.

Po individuálnom rozhovore s Alexandrom Poľakovom, šéfom komisie rozhodcov, som sa dozvedel, že som splnil podmienky na pôsobenie v Kontinentálnej hokejovej lige. Vraciam sa do nej po roku. Do nedávnej minulosti sa vracať nechcem. Podstatné je, že sme s ruskou stranou i slovenským hokejovým zväzom našli prijateľné riešenie. Budem rozhodovať aj v slovenskej extralige, som rád, že môžem výkonnostne napredovať v náročnej ruskej súťaži,“ povedal v rozhovore pre denník Pravda Vladimír Baluška.

Momentálnu slovenskú rozhodcovskú jednotku čakajú v najbližšom čase ďalšie povinnosti. V závere augusta sa zúčastní na rozhodcovskom seminári Medzinárodnej hokejovej federácie, ktorá ho nominovala aj na kemp arbitrov NHL. „Uskutoční sa začiatkom septembra v Kanade. Bude to pre mňa niečo nové, hoci som už s rozhodcami z NHL niektoré zápasy pískal,“ doplnil pre denník Pravda Vladimír Baluška.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Baluška