Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Volejbalista roka 2012
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Sprava: Volejbalista roka 2012 Lukáš Diviš, trénerka roka Eva Koseková, Andrej Kravárik, volejbalistka roka 2012 Dominika Valachová a tréner roka Štefan Chrtiansky počas vyhlasovania výsledkov ankety Volejbalista roka 2012. Bratislava, 21. máj 2013. Foto: SITA/Marián Peiger
21. mája 2013 Nezaradené od SITASITA Diskusia()

Najlepší slovenský volejbalista je Diviš, zo žien Valachová

BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Smečiar ruského Lokomotivu Novosibirsk Lukáš Diviš st. a libero rumunského Dinama Bukurešť Dominika Valachová zvíťazili v ankete Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Volejbalista roka 2012 na Slovensku.

Pre oboch je to premiérové anketové prvenstvo. V roku 2002 bol síce víťazom Diviš, ale Peter – Lukášov starší brat.

Minuloroční laureáti Tomáš Kmeť a Monika Smák stále patria medzi elitných volejbalistov. Kmeť skončil tentoraz tretí, rekordérka v počte anketových víťazstiev (5x) Smák, ktorá dominovala v predchádzajúcich troch edíciách, obsadila 6. priečku.

V kategórii tímov bola najvyššie mužská reprezentácia. V kategórii trénerov triumfovali kormidelník reprezentácie mužov a Hypo Tirol Innsbruck Štefan Chrtiansky a Eva Koseková, ktorá vedie reprezentáciu junioriek a rovnako mládežnícky tím Doprastavu Bratislava. Výsledky ankety slávnostne vyhlásili v utorok v Bratislave.

Obrazom: Vyhlasovania výsledkov ankety Volejbalista roka 2012

Volejbalista roka 2012
Foto: SITA/Marián Peiger

Dvadsaťsedemročný rodák zo Žiliny (nar. 20. februára 1986) Lukáš Diviš st. sa v uplynulej sezóne stal so svojím ruským klubom víťazom Ligy majstrov, a keďže v tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaži triumfoval už v roku 2007 v drese nemeckého Friedrichshafenu, je prvým Slovákom, ktorý má vo svojej zbierke úspechov dve trofeje.

O tom, akou silnou osobnosťou v tíme svojho zamestnávateľa je, ukázal záver ruskej ligy, v ktorej Lukáš už pre zranenie nehral (po operácii kolena nebude k dispozícii ani reprezentácii SR v Európskej lige) a Novosibirsk neprešiel už cez štvrťfinálové kolo play-off.

Som veľmi hrdý a pyšný na to, že som zvíťazil v takejto prestížnej ankete. Naša hráčska generácia posnula latku náročnosti vyššie. Som veľmi rád, že sme sa dostali takto vysoko. Neskromne si myslím, že si zaslúžime takúto pozíciu. Toto ocenenie nie je iba mojím, ale všetkých okolo – trénerov i spoluhráčov, lebo volejbal je kolektívny šport. Aj touto cestou preto všetkým, ktorí mi pomohli dostať sa na takúto úroveň, ďakujem,“ uviedol Lukáš Diviš st.

Valachová bola v šoku

Volejbalista roka 2012
Foto: SITA/Marián Peiger

Pôvodom Komárňanka Dominika Valachová, ktorá svoje 27. narodeniny oslávi o pár dní (nar. 4. júna 1986), má za sebou sezónu v rumunskom Diname Romprest Bukurešť.

V domácej súťaži si jej tím vybojoval striebro, v Lige majstrov skončil v základnej C-skupine na treťom, teda prvom nepostupovom mieste do vyraďovacej fázy. Na jej volejbalové kvality sa bude spoliehať aj reprezentačný kouč Miroslav Čada v kvalifikácii o postup na MS 2014, ktorá sa hrá v závere týždňa v Poprade, a potom aj v baráži o účasť na tohtoročných ME v Nemecku a Švajčiarsku, kde na Slovenky čaká dvojzápas s

Dozvedela som sa to už na kondičnom sústredení reprezentácie minulý týždeň v Bojniciach a bola som z toho v príjemnom šoku. Nečakala som, že sa dostanem v tejto ankete tak vysoko, pretože na Slovensku som mala mimoriadne silnú konkurenciu. Skôr som na tejto pozícii čakala Solange Soaresovú alebo Moniku Smák, ktorá je mimoriadne výraznou osobnosťou slovenského volejbalu,“ pridala Dominika Valachová.

Chrtiansky prvýkrát najlepším trénerom

Volejbalista roka 2012
Foto: SITA/Marián Peiger

Výsledky ankety, v ktorej hlasovali volejbaloví tréneri, funkcionári a novinári, čiastočne prekvapili aj prezidenta SVF Ľubora Halandu.

Lukáša Diviša som na poste najlepšieho volejbalistu Slovenska očakával už dávnejšie, lebo dlhodobo je oporou reprezentácie a darí sa mu aj na klubovej úrovni. Podľa mňa mal byť víťazom ankety už v minulosti. Preto som rád, že sa mu to konečne podarilo a odborníci mu prisúdili prvenstvo.

Víťazstvo Dominiky Valachovej je aj pre mňa prekvapením, lebo je to prvýkrát v histórii, čo zvíťazilo libero. Samozrejme, že som veľmi rád. Dominika odohrala veľmi dobrú sezónu v Rumunsku a dokázala sa hneď v premiérovej sezóne etablovať v mimoriadne náročnej súťaži,“ skomentoval anketové výsledky prvý muž slovenského volejbalu.

Za najlepších trénerov vyhlásili Štefana Chrtianskeho a Evu Kosekovú. „Prvýkrát v živote som sa stal víťazom zväzovej ankety, čo ma veľmi potešilo. Som veľmi rád, že som to vyhral, ale zároveň ma to zaväzuje. Samozrejme, máme teraz pred sebou vysoké ciele. Zopakovať piate miesto na majstrovstvách Európy bude mimoriadne náročné, pretože cesta k obhajobe vedie cez zdolanie dvoch silných tímov už v základnej skupine – Francúzsko a Poľsko. V Európskej lige, ktorú začíname už o tri týždne, by sme sa chceli dostať do Final Four a naším snom je zahrať si v budúcnosti Svetovú ligu. Na to však potrebujeme, aby všetky opory boli zdravotne v poriadku,“ povedal Štefan Chrtiansky.

Eva Koseková neskrývala prekvapenie z výsledkov hlasovania. „Som veľmi poctená, že som sa stala najlepšou trénerkou. Na druhej strane musím povedať, že je to ocenenie mojej práce v Doprastave i v mládežníckych reprezentáciách. Veľmi si cením šieste miesto na majstrovstvách Európy kadetiek, desiate miesto na majstrovstvách sveta kadetiek a deviate miesto na majstrovstvách Európy junioriek. Anketový triumf je vyvrcholením mojej práce za ostatné tri roky. Ďakujem všetkým, ktorí mi pridelili hlas,“ uzavrela Eva Koseková.

Výsledky ankety SVF Volejbalista a volejbalistka roka 2011:

MUŽI

1. Lukáš Diviš st. (Lokomotiv Novisibirsk, Rus.) 186 bodov

2. Emanuel Kohút (Bre Banca Cuneo, Tal.) 133

3. Tomáš Kmeť (Berlin recycling volleys, Nem.) 127

4. Michal Masný (Delecta Bydgoszcz, Poľ.) 69

5. Branislav Skladaný (Generali Haching, Nem.) 37

6. Peter Michalovič (VK Ostrava, ČR) 35

ŽENY

1. Dominika Valachová (Dinamo Bukurešť, Rum.) 91

2. Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava) 76

3. Jaroslava Pencová (Doprastav Bratislava) 75

4. Martina Viestová (1. VC Wiesbaden/Nem.) 73

5. Solange Soares (VK Modřanská Prostějov, ČR) 53

6. Monika Smák (KV MŠK Oktan Kežmarok) 51

DRUŽSTVÁ

1. Reprezentácia mužov 98

2. ŠK Chemes Humenné 68

3. VK Doprastav Bratislava 43

4. Reprezentácia žien 30

5. Slávia EU Bratislava 23

6. Volley Project UKF Nitra 10

TRÉNERI

Muži:

1. Štefan Chrtiansky (Reprezentácia mužov) 56

2. Rostislav Chudík (Chemes Humenné) 40

3. Miroslav Palgut (Repre juniorov a COP Trenčín) 22

4. Richard Vlkolinský (Chemes Humenné) 16

5. Jaroslav Vlk (VK Legend Watches Slávia Svidník) 13

6. Branko Pistovič (Volley Team UNICEF Bratislava) 6

Ženy:

1. Eva Koseková (Reprezentácia junioriek/Doprastav) 48

2. Miroslav Čada (Reprezentácia žien) 37

3. Martin Hančík (Slávia EU Bratislava) 30

4. Marek Rojko (Doprastav Bratislava) 15

5. Ľuboš Červeň (Volley Project UKF Nitra) 9

6. Ladislav Popeláš (VISTAreal Pezinok) 8

NAJLEPŠÍ HRÁČI NA JEDNOTLIVÝCH POSTOCH:

MUŽI:

nahrávač: Michal Masný

smečiar: Lukáš Diviš st.

blokár: Emanuel Kohút

univerzál: Peter Michalovič

libero: Matej Kubš

ŽENY:

nahrávačka: Martina Viestová

smečiarka: Miroslava Kuciaková

blokárka: Jaroslava Pencová

univerzálka: Solange Soaresová

libero: Dominika Valachová

ZOSTAVY ROKA:

MUŽI: Michal Masný, Lukáš Diviš st., Matej Paták, Tomáš Kmeť, Emanuel Kohút, Peter Michalovič, libero: Matej Kubš

ŽENY: Martina Viestová, Miroslava Kuciaková, Daniela Rojková, Jaroslava Pencová, Tatiana Crkoňová, libero: Dominika Valachová

Prehľad víťazov predchádzajúcich ročníkov ankety:

1994 – Andrej Kravárik a Monika Kulová (Smák)

1995 – Richard Nemec a Katarína Rimovská

1996 – Richard Nemec a Adriana Farkašová (Marčeková)

1997 – Richard Nemec a Adriana Farkašová (Marčeková)

1998 – Richard Nemec a Slávka Homzová

1999 – Richard Nemec a Adriana Marčeková

2000 – Andrej Kravárik a Adriana Marčeková

2001 – Andrej Kravárik a Adriana Marčeková

2002 – Peter Diviš a Adriana Marčeková

2003 – Richard Nemec a Alica Székelyová

2004 – Jakub Joščák a Alica Székelyová

2005 – Tomáš Kmeť a Monika Smák (Kulová)

2006 – František Ogurčák a Alica Székelyová

2007 – František Ogurčák a Petronela Biksadská

2008 – Michal Masný a Petronela Biksadská

2009 – Michal Masný a Monika Smák

2010 – Martin Nemec a Monika Smák

2011 – Tomáš Kmeť a Monika Smák

2012 – Lukáš Diviš st. a Dominika Valachová

Odporúčané články

Slovenský volejbalista Diviš vyhral prestížnu Ligu majstrov Slovenskí volejbalisti zabojujú o triumf v Lige majstrov

Neprehliadnite

Jedným zo spúšťačov Nežnej revolúcie bola súdržnosť mladých študentov, hovorí historička Do parlamentu by sa dostali aj novovzniknuté strany, Smer-SD a opozičné strany si pohoršili, stúpa KDH Foto: Skvelá Vlhová skončila v úvodnom slalome sezóny na druhom mieste Aj v súčasnosti prevládajú v ľuďoch zlé myšlienky a sebectvo, povedal Danko v príhovore Hapal bol po premiére spokojný s herným prejavom hráčov, v Prahe plánuje ofenzívnu taktiku Koaličná strana Smer pripomenula, že vďaka novembru 1989 sa mohlo vydať Slovensko vlastnou cestou Protest Za slušné Slovensko: Ľudia v Bratislave skandovali „Hanba“ a na transparentoch mali aj „Fico je zlo“ (video) Raketa so zásobami mieri na Medzinárodnú vesmírnu stanicu, pre astronautov vezie aj zmrzlinu

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies