Najlepší športový fotograf zo SITA vystavuje svoj Kult tela

Vernisáž výstavy Novinárska cena 2011
Vernisáž výstavy novinárskych fotografií, českých a slovenských karikatúr No comment. Prístupná je v Open Gallery do konca mája 2012. Bratislava, 26. apríl 2012. Foto: SITA/Nadácia otvorenej spoločnosti

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Výstava najlepších novinárskych fotografií a karikatúr z ôsmeho ročníka súťaže Novinárska cena je oddnes do konca mája prístupná v Open Gallery v Bratislave.

Výstava No comment je oproti minulým rokom žánrovo bohatšia, keďže v tohtoročnej Novinárskej cene kategóriu najlepšia reportážna fotografia doplnila športová fotografia a fotografická aktualita, agentúru SITA o tom informovali organizátori súťaže z Nadácie otvorenej spoločnosti.

Už druhý rok sa tiež do súťaže prihlasujú okrem slovenských aj českí karikaturisti. U našich západných susedov záujem o súťaž rastie, a to sa premieta aj do bohatého výberu českej karikatúry, ktorá tento rok na výstave prevláda,“ uviedli ďalej.

Výstava No comment predstavuje práce víťazov – Matúša Zajaca (víťaz reportážnej fotografie), Jozefa Jakubča (šport) a Radovana Stoklasu (aktualita). Celkový obraz o súťaži dotvárajú práce nominovaných: Martina Bandžáka, Borisa Németha, Mariána Peigera a ďalších autorov, ktorí sa do súťaže prihlásili, medzi nimi napríklad Andreja Bána, Jany Čavojskej, Márie Candrákovej a Tomáša Halásza.

Časť výstavy, zameraná na karikatúru, ponúka prehľad tém, ktoré hýbali svetom vlani. „Niektoré témy, ako rozkolísané či podopreté euro a rôznorodá reflexia domácej korupcie sa objavujú v dielach viacerých autorov,“ uvádza sa ďalej v tlačovej správe k výstave. Víťazom tejto kategórie sa stal Fedor Vico a ďalšími nominovanými a aj vystavujúcimi autormi sú: Jozef Gertli “Danglár”, Pavel Reisenauer a Václav Teichman.

Výstava No comment je v sídle Open Gallery na Baštovej 5 v bratislavskom Starom Meste otvorená do 31. mája denne od 13:00 do 20:00.

Kult tela fotografa Jozefa Jakubča zaujal

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom