Najlepší videoklip, web a Skokan roka v ankete Slávik 2012

Slávik
Foto: tvjoj.sk

BRATISLAVA 5. februára (WBN/PR) – Výsledky jednotlivých kategórií ankety o najobľúbenejších interpretov slovenskej populárnej hudby Slávik 2012 vyhlásili 3. februára počas galaprogramu v bratislavskej Inchebe. Zlatých Slávikov si v hlavných kategóriách odniesli Tina, Peter Cmorik a skupina Desmod, ktorá sa stala aj Absolútnym Slávikom 2012.

Videoklip roka

Víťazom kategórie Videoklip roka sa v rámci hudobnej ankety Slávik 2012 stal videoklip Ego ft. Robert Burian – Žijeme len raz. Organizátori ankety Slávik 2012 sa v spolupráci s internetovou televíziou huste.tv rozhodli zverejniť aj prvú päťku ďalších videoklipov, za ktoré sa hlasovalo najviac. Celkovo bolo v tejto kategórii potvrdených 5.147 unikátnych hlasov a 66.169 bol počet prehraných videí.

Ego ft. Robert Burian – Žijeme len raz (11.685 videní, 757 hlasov)

Sám sebou – Smutná tvár

Strapo – Sám doma a bohatý

Smola a hrušky ft. Zdenka Predná – Honey Honey

Paul Project ft. Suvereno – Ak to musí byť

Hudobný web roka

Súťaž o najatraktívnejšiu hudobnú web stránku slovenského interpreta/kapely, o ktorej rozhodovali návštevníci portálu azet.sk prostredníctvom micropage azet.sk/slavik, vyhrala Zuzana Smatanová. Víťazka tejto kategórie získala kampaň na najväčšom komunitnom portáli Pokec v hodnote 30tis. eur na propagáciu svojho webu. Pre túto kategóriu hlasovalo 16.302 užívateľov.

Zuzana Smatanová (4 328 hlasov)

Martin Harich

Celeste Buckingham

Desmod

Majk Spirit

Takto vyskočil Skokan roka – kapela Peter Bič Project

Víťazom kategórie Skokan roka, ktorá je súčasťou hudobnej ankety Slávik, sa za rok 2012 stala skupina Peter Bič Project. Skokanom roka sa stáva spevák, speváčka alebo skupina, ktorá sa v prechádzajúcom roku umiestnila v prvej päťdesiatke a vďaka bodom od hlasujúcich fanúšikov sa posunula o najväčší počet priečok.

Konkrétne sa skupina Peter Bič Project posunula oproti predchádzajúcemu roku zo štyridsiatehotretieho miesta na piatu priečku. Kým v roku 2011 získala 217 bodov, v roku 2012 jej prišlo od fanúšikov 3003 bodov.

Víťaza kategórie Skokan roka 2012 vyhlásili speváčka Eva Máziková a hip-hoper Tomáš Hafner, ktorí zároveň odprezentovali projekt Axe Apollo Space Academy.

Hitom roka 2012 sa stala skladba Žijeme len raz

Víťazom kategórie Hit roka 2012, ktorú v rámci ankety Slávik 2012 vyhlásil denník Nový Čas, sa stala skladba Ego feat. Robert Burian – Žijeme len raz. S počtom hlasov 13724 zvíťazila v konkurencii ďalších štyroch nominovaných skladieb, ktoré si čitatelia Nového Času vybrali v prvom kole spomedzi desiatky slovenských pesničiek. Spomedzi všetkých hlasujúcich si výhru v hodnote 1000 € od denníka Nový Čas odniesla pani Binderová z Bratislavy.

Samotný reper zrejme tiež nečakal, že sa z jeho pesničky stane jedna z najhranejších skladieb roka. „Skladba vznikla, aby mladí nekaprovali celé leto za počítačom. A do éteru sme ju vypustili aj s klipom hneď v prvý letný deň. Aj klip sa natočil veľmi rýchlo, išli sme na zmrzku a okúpať sa na jazerá v Senci a za chvíľu sme natočili klip,“ povedal reper Ego.

Na druhom mieste v tabuľke Hit roka skončila skladba Majka Spirita – Ženy treba ľúbiť, tretiu priečku obsadila Celeste Buckingham so skladbou Run Run Run. Štvrté miesto patrí Richardovi Müllerovi a Tereze Kerndlovej s hitom Klid, mír a pokora a piata priečka Kataríne Knechtovej a jej songu Zmier svetlo s tmou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Celeste BuckinghamMajk SpiritMartin HarichPeter BičPeter CmorikRóbert BurianZdenka PrednáZuzana Smatanová