Najlepšie slovenské umiestnenia podľa športov

Kuzminová
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Prehľad najlepších umiestnení po jednotlivých športoch v histórii slovenských účastí na ZOH (aktualizované po 4. mieste hokejistov v mužskom turnaji):

MUŽI

hokej: 4. miesto (2010)

biatlon – individuálne preteky: 3. Pavol Hurajt (2010, preteky s hromadným štartom na 15 km)

biatlon – štafeta: 14. Marek Matiaško, Pavol Hurajt, Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko (2006, 4×7,5 km)

severská kombinácia: 26. Michal Giacko (1994)

beh na lyžiach – jednotlivci: 8. Martin Bajčičák (2006, skiatlon 15+15 km)

beh na lyžiach – tímový šprint: 8. Martin Bajčičák, Ivan Bátory (2006)

beh na lyžiach – štafety: 11. miesto Bajčičák, Bátory, Ježík, Párička (1998, 4×10 km)

skoky na lyžiach: 25. Martin Švagerko (1994, mostík K-90)

zjazdové lyžovanie: 19. Michal Rajčan (2002, slalom)

sánkovanie: 9. Ľubomír Mick, Walter Marx ml. (2002, dvojice)

krasokorčuľovanie: 26. Róbert Kažimír (1998)

boby: 20. Milan Jagnešák, Petr Nárovec (2010, dvojboby)

boby: 20. Milan Jagnešák, Viktor Rajek, Róbert Kresťanko, Andrej Benda (2006, štvorboby)

rýchlokorčuľovanie: Matúš Užák (2006, 1000 m – postup do štvrťfinále)

snoubording: 2. Radoslav Židek (2006, snoubordkros)

ŽENY

hokej: 8. miesto (2010)

biatlon – individuálne preteky: 1. Anastasia Kuzminová (2010, rýchlostné preteky na 7,5 km)

biatlon – štafeta: 4. Mihoková, Murínová, Schwarzbacherová, Kutlíková (1998, 4×7,5 km)

beh na lyžiach: 8. Alžbeta Havrančíková (1994, 15 km voľne)

beh na lyžiach – štafeta: 7. Balážová, Bukvajová, Havrančíková, Kutlíková (1994, 4×5 km)

zjazdové lyžovanie: 10. Veronika Zuzulová (2010, slalom)

sánkovanie: 14. Veronika Sabolová (2010)

snoubording: 14. Jana Šeďová (2002, paralelný obrovský slalom)

krasokorčuľovanie: 21. Zuzana Babiaková (2002)

MIEŠANÉ SÚŤAŽE

krasokorčuľovanie: 17. Jozef Beständig, Oľga Beständigová (2002, športové dvojice)

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováDušan ŠimočkoIvan BátoryMarek MatiaškoMartin BajčičákMilan JagnešákMiroslav MatiaškoPavol HurajtPetr NarovecRadoslav ŽidekVeronika SabolováVeronika Zuzulová