Najlepšie zarábajúcou celebritou je Madonna

5. Madonna
Speváčka Madonna. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna obsadila prvé miesto v rebríčku najlepšie zarábajúcich celebrít, ktorý zostavil magazín Forbes.

Od júna 2012 do júna 2013 si na konto pripísala 125 miliónov dolárov (v prepočte približne 93,6 milióna eur) napriek tomu, že z jej dvanásteho štúdiového albumu MDNA sa predalo menej ako milión kópií.

Mimoriadne úspešné však bolo jej koncertné turné a Kráľovná popu zarobila aj na svojej značke oblečenia, parfume a investíciám do rôznych spoločností.

O 25 miliónov dolárov menej zarobil americký filmár Steven Spielberg. Väčšina peňazí mu na konto pribudla vďaka množstvu kultových snímok ako E.T. – Mimozemšťan (1982) alebo Jurský park (1993), ktoré pravidelne vysielajú v televíziách po celom svete.

Obrazom: Najlepšie zarábajúce celebrity

Darilo sa aj jeho najnovšiemu filmu, historickej dráme Lincoln (2012), ktorá celosvetovo utŕžila 275 miliónov dolárov, a jeho štúdiu DreamWorks.

O tretiu priečku sa podelili podnikateľ Simon Cowell, autorka bestselleru Fifty Shades of Grey – Päťdesiat odtieňov sivej (2011) E. L. James a moderátor Howard Stern s 95 miliónmi dolárov (zhruba 71,1 milióna eur).

Do prvej desiatky sa dostali aj spisovateľ James Patterson, moderátor Glenn Beck, filmár Michael Bay, producent Jerry Bruckheimer, speváčka Lady Gaga, herec a filmár Tyler Perry, golfista Tiger Woods, mediálna magnátka a televízna moderátorka Oprah Winfrey a herec Robert Downey Jr.

Rebríček najlepšie zarábajúcich celebrít podľa magazínu Forbes:

1. Madonna – 125 miliónov dolárov

2. Steven Spielberg – 100 miliónov dolárov

3. Simon Cowell, E. L. James a Howard Stern – 95 miliónov dolárov

4. James Patterson – 91 miliónov dolárov

5. Glenn Beck – 90 miliónov dolárov

6. Michael Bay – 82 miliónov dolárov

7. Jerry Bruckheimer a Lady Gaga – 80 miliónov dolárov

8. Tyler Perry a Tiger Woods – 78 miliónov dolárov

9. Oprah Winfrey – 77 miliónov dolárov

10. Robert Downey Jr. – 75 miliónov dolárov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lady GagaMadonnaMichael BayOprah WinfreyRobert Downey Jr.Simon CowellSteven SpielbergTiger Woods