Najlepším trénerom podľa FIFA je Zinedine Zidane, ocenili aj trénerku holandských futbalistiek

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane, tréner Realu Madrid, získal ocenenie od FIFA pre najlepšieho futbalového trénera za rok 2017. 23. október 2017 Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. októbra (WebNoviny.sk) – Najlepším trénerom mužského tímu v roku 2017 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sa stal francúzsky kormidelník španielskeho Realu Madrid Zinedine Zidane, triumfoval v ankete The Best.

Štyri triumfy Realu Madrid

Zidane priviedol Real k triumfu v Lige majstrov, španielskej La Lige, národnom superpohári a aj na MS klubov. Neúspešnými finalistami boli Taliani Massimiliano Allegri (Juventus Turín/Tal.) a Antonio Conte (FC Chelsea/Angl.). Cenu odovzdali počas pondelkového galavečera v Londýne.

O víťazovi rozhodli hlasy zástupcov médií, trénerov a kapitánov reprezentácií a aj fanúšikovia. Do úvahy vzali obdobie od 20. novembra 2016 do 2. júla 2017. Zidane nahradil na pomyselnom trénerskom tróne Taliana Claudia Ranieriho.

Holanďanky priviedla k titulu šampióniek

Najlepšou trénerkou ženského tímu v roku 2017 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sa stala kormidelníčka holandskej reprezentácie Sarina Wiegmanová, triumfovala v ankete The Best. Wiegmanová v lete priviedla domáce Holanďanky k titulu európskych šampiónok.

Neúspešnými finalistami ankety boli Nils Nielsen (reprezentácia Dánska) a Gérard Precheur (Olympique Lyon/Fr.). Cenu odovzdali počas pondelkového galavečera v Londýne. O víťazovi rozhodli hlasy zástupcov médií, trénerov a kapitánok reprezentácií a aj fanúšikovia.

Do úvahy vzali obdobie od 20. novembra 2016 do 6. augusta 2017. Za rok 2016 triumfovala niekdajšia trénera nemeckej reprezentácie Silvia Neidová.

Nominovaní na ocenenie pre najlepšieho trénera ženského tímu v roku 2017 podľa FIFA:
Nils Nielsen (reprezentácia Dánska), Gérard Precheur (Olympique Lyon/Fr.), Sarina Wiegmanová (reprezentácia Holandska)

Nominovaní na ocenenie pre najlepšieho trénera mužského tímu v roku 2017 podľa FIFA:
Massimiliano Allegri (Juventus Turín/Tal.), Antonio Conte (FC Chelsea/Angl.), Zinedine Zidane (Real Madrid/Šp.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe antonio conteMassimiliano AllegriZinedine Zidane