Najlepšími Slovákmi na šampionáte boli J. Hudáček, Čerešňák a Miklík

Michel Miklík

KOLÍN NAD RÝNOM 17. mája (WebNoviny.sk) – Najproduktívnejším hráčom slovenskej hokejovej reprezentácie na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku sa stal útočník Michel Miklík, ktorý v siedmich zápasoch nazbieral päť bodov za tri góly a dve asistencie.

Spolu s brankárom Júliusom Hudáčkom a obrancom Petrom Čerešňákom ho vyhlásili za najlepšieho hráča tímu SR na MS 2017.

MS prelink

Štyri body za štyri asistencie zaznamenal kapitán Vladimír Dravecký, tri body si pripísali spomenutý Čerešňák (1+2), Libor Hudáček (2+1) a Marcel Haščák (0+3).

Najvyťaženejším korčuliarom mužstva SR bol obranca Čerešňák, ktorý priemerne strávil na ľade 19:22 min na zápas. Takmer 80 percent času slovenskej reprezentácie na MS bol v bránke Július Hudáček, zvyšok si podelili Ján Laco a Jaroslav Janus.

87 Marcel Haščák 7 0 3 3 0 -2 0 0 0 20 0 130:40 18:40

Pozn. číslo dresu, meno a priezvisko, počet odohraných zápasov, góly, asistencie, body, trestné minúty, +/-, víťazné góly, góly v presilovkách, góly v oslabeniach, strely, úspešnosť streľby, celkový čas na MS, priemerný čas na ľade na jeden zápas

BRANKÁRI

32 Jaroslav Janus 2 1 32:56 0 26 26 100,00 0,00 0 0 0

33 Július Hudáček 7 6 338:00 4 130 154 84,42 4,26 0 1 5

50 Ján Laco 5 1 56:45 3 19 22 86,36 3,17 0 0 1

Pozn. číslo dresu, meno a priezvisko, zápasy, zápasy na ľade, odchytané minúty, inkasované góly, úspešné zákroky, celkový počet striel, úspešnosť zásahov, priemer inkasovaný gólov na jeden zápas, samostatné nájazdy, víťazstvá, prehry

Viac k osobe Adam JánošíkAndrej ŠťastnýJán LacoJaroslav JanusJúlius HudáčekJuraj MikušLibor HudáčekMarcel HaščákMário BližňákMartin GernátMichal ČajkovskýMichal SersenMichel MiklíkPavol SkalickýPeter ČerešňákTomáš HrnkaVladimír Dravecký