Najlepšou atlétkou roka je podľa T&F News Wlodarczyková

Anita Wlodarczyková
Anita Wlodarczyková Foto: SITA/AP

MOUNTAIN VIEW 31. decembra (WEBNOVINY) – Svetovou atlétkou roka 2014 sa podľa amerického odborného magazínu Track and Field News stala svetová rekordérka v hode kladivom Anita Wlodarczyková z Poľska. V hlasovaní dostala 297 bodov, o 11 viac ako novozélandská guliarka Valerie Adamsová, ktorá v novembri získala ocenenie Svetová atlétka roka 2014 podľa IAAF.

Z 33 hlasujúcich expertov dali Adamsovú na prvú priečku pätnásti, Wlodarczyková sa ocitla na líderskej pozícii trinásťkrát. Tretia v konečnom účtovaní skončila kolumbijská trojskokanka Caterine Ibargüenová (274) a štvrtá diskárka Sandra Perkovičová z Chorvátska (203). Prvý raz v histórii ankety Track and Field News skončili na prvých štyroch miestach zástupkyne technických disciplín.

V prvej desiatke sú potom ešte jamajská prekážkarka na 400 m Kaliese Spencerová (160), strednotratiarka Genzebe Dibabová z Etiópie (149), česká oštepárka Barbora Špotáková (143), osemstovkárka Eunice Sumová z Kene (60), holandská šprintérka Dafne Schippersová (57) a prekážkarka na 100 m Dawn Harperová-Nelsonová z USA (50). Hlasy dostalo celkovo 17 žien, z lanskej elitnej desiatky sa do nej dostali tentoraz len tri – Adamsová, Perkovičová a Ibargüenová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anita WlodarczykováBarbora Špotáková