Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezamestnanosť
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci novembra tohto roka 8,78 %. Foto: ilustračné, Thinkstock
23. decembra 2016 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Najmenej nezamestnaných majú štyri okresy Trnavského kraja

BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Okresy Galanta, Piešťany, Hlohovec a Trnava minulý mesiac pokorili v miere evidovanej nezamestnanosti všetky bratislavské okresy. Všetky tieto štyri okresy sa nachádzajú v Trnavskom kraji. V okresoch Galanta, Piešťany a Hlohovec bola v novembri najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to zhodne 3,32 %.

Bratislava až na druhom mieste

Za nimi nasleduje okres Trnava, kde miera evidovanej nezamestnanosti v novembri dosiahla 3,52 %. Až za týmito okresmi sa nachádza okres Bratislava V s mierou nezamestnanosti 3,96 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci novembra tohto roka vyššia ako 20 % v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Kežmarok, Revúca a Rožňava. Z týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 24,77 %.

Nezamestnanosť je najnižšia od roku 2008

Nasleduje okres Kežmarok, kde miera nezamestnanosti ku koncu novembra tohto roka predstavovala 21,13 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Revúca. V ňom bola miera nezamestnanosti 20,84 %. Okres Rožňava vykázal ku koncu minulého mesiaca mieru nezamestnanosti 20,75 %. Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci novembra tohto roka 8,78 %. Dostala sa tak na najnižšiu úroveň od decembra 2008, kedy predstavovala 8,39 %.

Oproti koncu októbra tohto roka sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,30 percentuálneho bodu. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 1,99 percentuálneho bodu. Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 238 380 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti koncu októbra tohto roka ide o pokles o 8 214 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 52 132 osôb.

Odporúčané články

Miera nezamestnanosti na Slovensku je najnižšia od roku 2008 Štvrtinu nezamestnaných na Slovensku tvoria mladí ľudia

Témy

Diskusia

Rakusko Rakúsko má sociálnu dávku 600 euro dôchodky 900 euro minimálnu mzdu 1100 euro priemerná mzda 2000 euro potraviny benzín maju lacnejšie ako na slovensku ! Azyl riešenie Nezamestnaný utiekli do azylov do Rakuska kanady ak bi zostali boli by sprostí na nutenych prácach prenasledovaný českými vojakmi holk Ďalší rok som došiel o ročný príjem minimálne 150 tisic slovenských korún ! Openiazoch som došiel kvôli fiktívnej mene euro podvodmi kurzom totalitnej klime ! ! ! Kedy zrušia fiktívnu menu euro ! pravica Kto je pri vláde toho treba kritizovať, aby robil viac a lepšie. Naše médiá kritizujú len Smer, či je vo vláde, alebo v opozícii. Pravicu stále chvália či vládne, alebo je tiež v opozícii. Za 10 rokov vládnutia pravica rozpredala... fanatikmodrák Čo na to povie chrapačia pravica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ďalší klinec do rakvy pravice. Už nikdy nevoľte pravicu ktorá rozpredala bohaté strategické podniky do zahraničia. Keby to neurobili už sme mohli mať tu dávno bohaté Švajčiarsko. Teraz všetky obrovské zisky odchádzajú do...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...