Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezamestnanost
Foto: SITA/Jozef Jakubčo
23. februára 2017 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Najnižšiu nezamestnanosť majú stále okresy Trnavského kraja

BRATISLAVA 25. februára (WebNoviny.sk) – Okresy Piešťany, Galanta, Hlohovec a Trnava minulý mesiac opäť pokorili v miere evidovanej nezamestnanosti všetky bratislavské okresy. Všetky tieto štyri okresy sa nachádzajú v Trnavskom kraji. V okrese Piešťany bola na konci januára tohto roka najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to 3,19 %.

Za ním nasleduje okres Galanta s 3,2-percentnou mierou nezamestnanosti, okres Hlohovec s mierou nezamestnanosti vo výške 3,32 % a okres Trnava, kde miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla 3,34 %. Až za týmito okresmi sa nachádza okres Bratislava V s mierou nezamestnanosti 3,61 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci minulého mesiaca vyššia ako 20 % v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a Kežmarok. Z týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota.

Na konci januára v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 24,97 %. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti predstavovala 23,05 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Rožňava. V ňom bola miera nezamestnanosti 21,28 %. Okres Kežmarok vykázal ku koncu minulého mesiaca mieru nezamestnanosti 20,24 %.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla ku koncu januára 8,64 %. Oproti decembru minulého roka sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 1,75 percentuálneho bodu. Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 235 455 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti decembru minulého roka ide o pokles o 2 522 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 46 884 osôb.

Odporúčané články

Miera nezamestnanosti opäť mierne klesla Väčšina absolventov je bez práce menej ako pol roka

Témy

Diskusia

Česke fiktvne euro Ak chcete na slovensku podnikať musíte byť vo vojenskej rozviedke iba fiktívne obchody robia ! ! Ficko pepik Dôjdem sa zaregistrovať na úrad práce bez peňazí na úrade práce mi povedia že keď si odpracuje 40 hodín štat mi zaplati 60eur ! Ja si chcem hľadať prácu ale nemám peniaze na cestovné nemám peniaze ani na potraviny mám... Marek S Nezamestnaným na slovensku zostáva odísť do azylu do rakúska pred politickým režimom ako politický utečenci . Každý kto požiada v rakúsku o politický azyl dostane azyl ! holk Nemôžu sa riešiť sociálne dávky lebo žiadne nie sú boli zrušené ! ! ! Nezamestnanosť 0 ! ! keď chce robiť tak robotu nájde. Plné noviny inzerátov, čo prijmú ľudí do zamestnania, dokonca aj bez špeciálnej kvalifikácie. Len to by musel denne chodiť do roboty a nie čakať na podporu a občas ísť na pár hodín na verejnoprospešné práce.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...