Najobľúbenejšie darčeky pre deti od roku 2000

Barbie Monster High
Barbie Monster High

Vianoce už dávno nie sú sviatkami pokoja a mieru, ani výstavnou skriňou kresťanského sveta. Pod tlakom komercie sa scvrkli na naháňačku za najnovším lákadlami v obchodoch a jediným potešením, ktorý ešte nedokázali úplne zapudiť, je radosť v očiach detí pri rozbaľovaní obrovského množstva darčekov.

Dospelí pri tom často nemajú prehľad o očakávaniach svojich ratolestí a neraz s počudovaním krútia hlavou nad tým, čo medzi nimi práve letí.

Ak si neviete rady s tohtoročnými Vianocami, inšpirujte sa celosvetovo najobľúbenejšími darčekmi od roku 2000 podľa britských novín The Telegraph.

2000: Teksta

Robotické šteniatka a žriebätká, reagujúce na zvuk či dotyky, posunuli v roku 2000 elektronické hračky na novú úroveň. Otáčali sa za písknutím či tlesknutím, pri pohladení dávali najavo svoju spokojnosť.

V slovenských hračkárstvach ich v súčasnosti veľmi dôstojne zastupuje pokročilý Roboraptor, obrovský prehistorický dravec v tvare T-Rexa, nad ktorého schopnosťami a majestátnosťou žasnú veľkí aj malí.

2001: Lego Bionicle

Nový typ stavebníc Lega na dlhé roky okúzlil najmä chlapcov. Robotický sci-fi bojovníci a ich strašidelní protivníci, využívajúci na oboch stranách barikády efektné ohnivé meče či laserové kopije, sa prestali vyrábať až koncom vlaňajška

Dočkali sa dokonca troch sérií knižného, resp. komiksového spracovania a presadili sa dokonca aj na trhu s videohrami.

Hoci boli medzi deťmi veľmi obľúbené, mnohým rodičom sa nepozdávalo ich príliš bojovné zameranie.

2002: Bratz

Expresívne poňaté bábiky Bratz, zaodeté do veľmi moderných a neraz i „odvážnych“ módnych kreácií, pyšniace sa výrazným make-upom, pobláznili všetky dievčatá a priviedli ich do veľkého sveta haute couture.

Bábiky napodobňovali všetky možné činnosti bežného ľudského života a k dispozícii mali nespočetné množstvo drobných doplnkov.

Žiadna séria však nedosiahla takú popularitu, ako „puberťáčky,“ akoby žijúce výhradne vo svete nekontrolovateľného nakupovania a fintenia sa.

2003: Beyblade

Hra, ktorú vraj hrá 10 miliónov hráčov, sa na Slovensku ešte len teraz dostáva do povedomia. Princípom hry je „súboj“ koliesok, ktoré sa navzájom vyrážajú v malých arénach.

Hráč ich do hry dostane roztočením ozubeneného mechanizmu, o zvyšok sa postará fyzika. Za všetko hovoria názvy okrúhlych „bojovníkov“ – Storm Pegasus, Lightning Drago či Rock Leone.

Hra vznikla na základe inšpirácie populárnym japonským manga seriálom, ktoré vychádzali v knižnej i animovanej podobe.

2004: Robosapien

Takmer inteligentný robot, ktorý dokáže stvárať neuveriteľné kúsky. Vydáva rôzne zvuky, dokáže zložité pohyby, reaguje na zvuk či iné podnety.

Po celom svete nadchol veľkých i malých a vzniklo dokonca niekoľko súťaží, na ktorých sa prezentujú ich neuveriteľné schopnosti.

Robosapieni dokážu spievať, tancovať či dokonca hrať futbal alebo baseball.

https://www.youtube.com/watch?v=EvFY38HYbyY

2005: Tamagotchi Connexions

Rýdze Tamagochi, ako ho všetci poznáme. Treba ho virtuálne kŕmiť, starať sa o jeho potreby, kupovať mu darčeky a brať ho na návštevy. A nakoniec mu nájsť aj životného partnera. Séria Connexions vyslovene vyžaduje spojenie s inými majiteľmi tejto hračky. Alebo zakúpenie viacerých kusov.

Tamagochi je častou odpoveďou na detské prosíkanie o zaobstaranie živého zvieratka. Keďže kontinuálna starostlivosť najmä mladších omrzí veľmi rýchlo, je to dobrá cesta, ako oddialiť kúpu ozajstnej hávede.

2006: Dr. Who Cyberman Mask

Prilba, ktorá po nasadení mení zvuk hlasu na robotický, vznikla na základe populárneho britského sci-fi seriálu Doctor Who.

Tento humanoidný robot cestuje vo svojej rakete Tardis vesmírom i časom a preskúmava jednotlivé civilizácie.

2007: Nintendo Wii

Herná konzola japonskej spoločnosti Nintendo, ktorá ako prvá využila na ovládanie hier ľudský pohyb. Hráči držia pred konzolou v ruke ovládače, napodobňujúce napríklad tenisovú raketu, vďaka ktorým sa ich pohyby prenášajú do hry.

V čase uvedenia na trh bolo Nintendo Wii veľmi populárne, v súčasnosti ho už ale valcuje konkurencia, najmä Xbox od Microsoftu.

2008: Tanečný koberec The High School Musical

Revolučný koberec na tancovanie, ktorý sa priživil na populárnej tínedžerskej filmovej sérii High School Musical.

Na koberci sú označené rôzne body, na ktoré musí „tanečník“ stúpať podľa pokynov bežiacich na TV a v rytme s prehrávanou hudbou.

Dôrazne odporúčame osobám s vynikajúcou kondíciou. Hra nie je nevhodná pre obyvateľov panelákov, pretože reakcia susedov zdola bude celkom určite veľmi rýchla.

2009: Ben 10 Alien Chamber

Ďalší zástupca mimozemskej rasy. Táto hračka umožňuje deťom poskladať si z jednotlivých dielov množstvo sci-fi hybridov a vyskúšať si naozajstné kozmické genetické inžinierstvo.

2010: Strelné zbrane Nerf

Plastové strelné zbrane, vystreľujúce mäkké náboje. Majú veľký dostrel a sú dostatočne rýchle i presné.

Náboje sú konštruované z mäkkej peny, čo vylučuje úrazy či výrazné škody na domácom zariadení.

Veľmi populárne sú aj na Slovensku.

K dispozícii je široký arzenál od pištolí na pár rán, cez pušky až po samopaly s infračerveným zameriavaním. Tie majú dostrel až 10 metrov a k dispozícii zásobníky na desiatky nábojov.

Nadšenci si dokonca každý rok organizujú majstrovstvá sveta.

TOP hračka pre tohtoročné Vianoce: Barbie Monster High

Mattel prichádza s novou generáciou bábik, ktoré nie sú úplne normálne. Cez deň spia a v noci chodia do školy.

Sú to deti rôznych príšer, ale nemusíte sa ich báť. Zoznámte sa s ich extravagantnou a bláznivou vizážou i netradičnými maznáčikmi!

Dracu Lauru či Frankie Steinovú si určite obľúbite. Monster High ale okúzľujú svojou výstrednosťou dievčatá od piatich do 15 rokov.

Nič nedajte na krivé pohľady starých mám a šomranie o vymývaní mozgov, svojej dcére, vnučke či neteri sa zaručene zavďačíte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom