Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Láska nebeská
Foto: www.rottentomatoes.com
10. decembra 2011 KultúraFilm a TV od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Najobľúbenejšie vianočné filmy

K vianočnej pohode neodmysliteľne patria aj filmy a rozprávky. Bez mnohých z nich si niektorí z nás nevedia blížiace sa sviatky vôbec predstaviť. Inšpirujte sa naším zoznamom, do ktorého sme zaradili vianočné filmové klasiky a rozprávky, ale aj ďalšie obľúbené filmy, ktoré sa počas Vianoc odohrávajú alebo sme si jednoducho zvykli ich počas zimy sledovať. Nájdete v ňom komédie, drámy, rodinné filmy, ale tiež vojnové drámy s vianočnou tematikou.

Pri vytváraní zoznamu sme použili rebríček, ktorý z najlepšie hodnotených filmov vytvorila webová stránka Rotten Tomatoes, ďalej rebríček webovej stránky Empire Online, ktorý vznikol na základe čitateľskej ankety, a napokon sme pridali najlepšie hodnotené česko-slovenské klasiky, podľa portálu ČSFD.cz.

Láska nebeská (2003)

Romantická komédia režiséra a scenáristu Richarda Curtisa sa odohráva v predvianočnom Londýne. Snímka je zložená z viacerých milostných príbehov – romantických, smutných i bláznivých, pričom láska všade, kam sa pozriete, spôsobuje zmätky.

Či už ide o novovymenovaného premiéra, ktorý sa zamiluje takmer okamžite po tom, ako vojde do úradu na Downing Street, smoliarskeho predavača sendvičov, ktorému sa nedarí s dievčatami vo Veľkej Británii a preto radšej odcestuje do Wisconsinu, spisovateľa, ktorého nechala žena a rozhodne sa vyliečiť si boľavé srdce v Južnom Francúzsku, starnúcu rockovú hviezdu, ktorá sa pokúša o comeback, muža zamilovaného do nevesty svojho najlepšieho priateľa, ženu, ktorej robí starosti manžel, chlapca zamilovaného do najkrajšieho dievčaťa v škole, či jeho nevlastného otca, ktorý sa snaží vyrovnať so smrťou manželky.

Vo hviezdne obsadenom filme si zahrali Emma Thompson, Alan Rickman, Hugh Grant, Colin Firth, Liam Neeson, Laura Linney, Rodrigo Santoro, Thomas Sangster, Andrew Lincoln, Chiwetel Ejiofor, Keira Knightley, Martin Freeman a ďalší.

Život je krásny (1946)

Život je krásny
Foto: www.fatwallet.com

Romantická rodinná dráma v réžii Franka Capru je jednou z najväčších vianočných filmových klasík. Podľa RT ide dokonca o klasiku, ktorá definuje všetky nasledujúce a patrí k hŕstke filmov, ktoré skutočne stoja za každoročné opätovné pozretie.

Hlavnou postavou je George Bailey (James Stewart), ktorý chce večer pred Štedrým dňom spáchať samovraždu. Nebo mu však na pomoc pošle anjela Clarence. So životným príbehom Georgea, ktorý takmer celý život nezištne pomáhal svojim blízkym a obyvateľom mestečka Bedford Falls, sa diváci zoznamujú práve jeho prostredníctvom.

Vo filme si okrem spomínaného Jamesa Stewarta, zahrali Donna Reed, Lionel Barrymore, Henry Travers, Thomas Mitchell a ďalší.

Predvianočná nočná mora (1993)

Predvianočná nočná mora
Foto: www.rottentomatoes.com

Kultový animovaný hudobný film z produkcie Tima Burtona režíroval Henry Selick a o hudbu sa postaral Danny Elfman.

Hlavnou postavou je „tekvicový kráľ“ Halloweenskeho mestečka Jack Skellington, ktorý sa začne nudiť nekonečnými oslavami Halloweenu. Keď sa preto pri prechádzke lesom zatúla do Vianočného mesta, rozhodne sa priniesť Vianoce aj obyvateľom svojho mesta. Miesto Halloweenu začnú pripravovať Vianoce a Jack dokonca na seba vezme úlohu Santa Clausa, ktorému hovorí Sandy Claws, a zo záprahu ťahaného kostrami mŕtvych sobov nadeľuje deťom darčeky.

Svoje hlasy do snímky prepožičali Chris Sarandon, Danny Elfman, Catherine O’Hara, Paul Reubens, William Hickey alebo Greg Proops.

Sám doma (1990) a Sám doma 2: Stratený v New Yorku (1992)

Sám doma
Foto: media.screened.com

V našom zozname nesmie chýbať ani dvojica nezabudnuteľných vianočných filmov v réžii

Chrisa Columbusa. Macaulay Culkin ako Kevin McCallister po prvý raz očaril divákov a diváčky na celom svete v roku 1990. Príbeh chlapca, ktorého rodina pri ceste na dovolenku zabudla doma a okrem toho, že sa musí po prvý raz postarať sám o seba, snaží sa ochrániť dom pred obávanými zlodejmi, preniesli tvorcovia o dva roky neskôr s malými obmenami do New Yorku a znovu s ním zožali úspech.

Spolu s Macaulaym Culkinom si v oboch filmoch zahrali Catherine O’Hara, Joe Pesci a Daniel Stern.

Byl jednou jeden král… (1954)

Byl jednou jeden král
Foto: www.totalfilm.cz

Česká rozprávková komédia v réžii Bořivoja Zemana je inšpirovaná rozprávkou Soľ nad zlato. Kráľ Já první, ktorého si zahral Jan Werich, sa jedného dna spýtal svojich troch dcér, ktorá ho má najradšej. Bol presvedčený, že to bude Maruška, ktorej chcel následne odovzdať svoje kráľovstvo. Tá však povedala, že ho má rada ako soľ a urazený otec ju vyhnal. Aby dokázal, že soľ nepotrebuje, usporiadal hostinu plnú slaných jedál a neskôr ponúkal zase jedlá bez soli a sladké. Prikázal tiež zničiť všetku soľ, čoskoro však zistil, že sa bez nej skutočne nedá žiť.

V ďalších úlohách sa predstavili Vlasta Burian, Irena Kačírková, Stella Májová, Milena Dvorská, František Černý, Lubomír Lipský st., Miloš Kopecký, Miroslav Horníček, Terezie Brzková, Zdeněk Dítě, Josef Pehr, Vladimír Ráž, Marie Glázrová a ďalší.

Tri oriešky pre Popolušku (1973)

Tri oriešky pre Popolušku
Foto: Filmové studio Barrandov / DEFA

Koprodukčnú rozprávku, ktorá vznikla v spolupráci československých a východonemeckých tvorcov, nakrútil režisér Václav Vorlíček.

Popoluška, ktorú nezabudnuteľne stvárnila Libuše Šafránková, je dobré dievča, ktoré po smrti otca ostane napospas macoche a jej dcére. Obe ju nemajú rady a snažia sa jej všemožne zabrániť, aby sa zúčastnila na plese, kde si má princ (Pavel Trávníček) nájsť nevestu. Osud však Popoluške praje viac ako zlé ženy…

V ďalších úlohách snímky sa predstavili Carola Braunbock, Rolf Hoppe, Karin Lesch, Dana Hlaváčová, Vladimír Menšík a ďalší.

Mrázik (1964)

Mrázik
Foto: masterrussian.net

Legendárna ruská rozprávka v réžii Alexandra Roua je jednou z najtradičnejších súčastí vianočných televíznych programov.

Príbeh o dobrej a pracovitej Nastenke, statočnom, ale samoľúbom Ivanovi a láske, ktorá si poradí so zlou macochou i mrazivým kúzlom, nikdy nechýba vo vysielaní českých a slovenských televízií.

Vo filme si zahrali Alexandr Chvyľja, Natalia Sedych, Eduard Izotov, Inna Čurikova, Pavel Pavlenko, Vera Altajskaja, Georgij Milljar, Michail Janšin, Anastasia Zujeva a ďalší.

Zázrak na 34. ulici (1947/1994)

Zázrak na 34. ulici
Foto: www.empireonline.com a www.christ

Šesťročná Susan má pochybnosti o existencii Santa Clausa, pretože jej racionálna mama jej už dávno vysvetlila, že darčeky nenosí. V jednom obchodnom dome však stretne Krisa Kringla, ktorý o sebe tvrdí, že je skutočný Santa.

Vo vianočnej klasike z roku 1947 svoju hereckú kariéru odštartovala Natalie Wood. V novšej verzii z roku 1994 si malú Susan zahrala Mara Wilson. Krisa Kringla najprv stvárnil Edmund Gwenn a po 47 rokoch si jeho rolu zopakoval Richard Attenborough. Herecké obsadenie pôvodnej snímky doplnili napríklad Maureen O’Hara, John Payne alebo Gene Lockhart. V tej novej si zahrali tiež Elizabeth Perkins a Dylan McDermott.

Scenár prvého filmu napísal jeho režisér George Seaton, ktorý tiež s Johnom Hughesom spolupracoval na jeho úprave pre remake. Režisérom novej verzie bol Les Mayfield.

Perinbaba (1985)

Perinbaba
Foto: www.fdb.cz

Rozprávka v réžii Juraja Jakubiska je jedným z najobľúbenejších slovenských filmov.

Hlavnou postavou je Jakub, ktorého Perinbaba zachráni pred smrťou, pretože sa jej páči, že sa nebojí ani samotnej Zubatej. Vezme ho k sebe, aby jej pomáhal natriasať veľkú perinu, ktorou robí sneh. Napriek neplechám, ktoré jej neustále spôsobuje, ho má rada a pomáha mu aj potom, keď od nej ujde medzi ľudí, kam ho priťahuje láska ku krásnej Alžbetke. Kým však Jakub a Alžbetka nájdu svoje šťastie, musia sa vysporiadať so zlomyseľnou macochou a jej dcérou Dorou i Zubatou, ktorá sa ho stále nevzdala.

V nezabudnuteľnom kúzelnom filme si zahrali Giulietta Masina, Petra Vančíková, Tobias Hoesl, Soňa Valentová, Pavol Mikulík, Milada Ondrašíková, Eva Horká, Valerie Kaplanová a ďalší.

Pyšná princezná (1952)

Pyšná princezná
Foto: Československý státní film

Filmová Pyšná princezna v réžii Bořivoja Zemana vznikla podľa rozprávky Potrestaná pýcha Boženy Němcovej. Rozpráva o tom, ako dobrý a múdry kráľ Miroslav prebudil v pyšnom srdci krásnej princeznej Krasomily, dcéry kráľa Polnočného kráľovstva, úctu k práci a lásku k ľuďom.

Vo filme si zahrali Alena Vránová, Vladimír Ráž, Stanislav Neumann, Mária Sýkorová, Jaroslav Seník, Miloš Kopecký, Oldřich Dědek a ďalší.

Princezná so zlatou hviezdou (1959)

Princezna se zlatou hvězdou
Foto: Československý státní film

O réžiu ďalšej československej rozprávkovej klasiky sa postaral Martin Frič. Hlavnou postavou je krásna princezná Lada, ktorej čelo zdobí zlatá hviezda. Jej otec ju sľúbi za ženu zlému kráľovi Kazisvětovi, ktorý vtrhne na hrad a žiada o jej ruku. Keď splní všetky princeznine želania, a ona už nemá ako vykĺznuť, ujde s pomocou svojej pestúnky preoblečená v myšom kožušteku a ukryje sa v kuchyni princa Radovana.

Princeznú Ladu si zahrala Marie Kyselková a princa Josef Zíma. V ďalších úlohách sa predstavili Stanislav Neumann, Theodor Pištěk, František Smolík, Martin Růžek, Josef Vinklář a ďalší.

Kým si spal (1995)

Kým si spal
Foto: screenmachine.tv

Hlavnou postavou romantickej komédie režiséra Jona Turteltauba je nenápadná Lucy (Sandra Bullock), ktorá pracuje na stanici metra. Má byt, mačku, tajnú životnú lásku a nulovú šancu, že ju niekedy osloví. Jedného však muž jej snov (Peter Gallagher) spadne do koľajiska, Lucy nezaváha, zachráni mu život a v nemocničnom zmätku ju omylom označia za jeho snúbenicu. Zatiaľ čo je jej zachránený „snúbenec“ v kóme, zvyká si Lucy na život v novej rodine, ktorá ju prijala ako budúcu nevestu. Lenže tento sen môže trvať len kým sa Peter preberie z bezvedomia.

Vo filme o tom, že pravá láska prichádza v pravý čas a život dopadne vždy trochu inak, ako si predstavujeme, si zahrali aj Bill Pullman, Peter Boyle, Jack Warden, Glynis Johns a ďalší.

S tebou ma baví svet (1982)

S tebou ma baví svet
Foto: bontonfilm.cz

Rodinný film v réžii Marie Poledňákovej zvíťazil v českej diváckej ankete o komédiu storočia a aj keď nie je vianočným filmom v pravom slova zmysle, patrí medzi zimné klasiky našich televízií.

V snímke, v ktorej si zahrali napríklad Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový, Jana Šulcová, Eliška Balzerová, Zdena Studenková, Zuzana Githeisová, Marta Buchtíková, Václav Korda, Cyril Křupala, Lukáš Pelánek, Marek Dvořák, Květa Fialová, Jan Faltýnek, Viktor Maurer a ďalší, sa každoročná pánska jazda troch otcov po razantnom zásahu ich manželiek mení na materskú školu v zimnej prírode. Vtipné situácie vyplývajú najmä z ich svojráznych výchovných metód.

Kráľ Drozdia brada (1984)

Kráľ drozdia brada
Foto: megashara.tv

Rozprávka v réžii Miloslava Luthera rozpráva o kráľovi Janovi a rozmarnej princeznej Anne. Pyšná princezná odmietne mladého kráľa s tým, že sa radšej vydá za žobráka ako za neho, čo jej rozhnevaný otec splní. Hneď na druhý deň ju vydá za žobráka v rozodraných handrách, ktorý si znetvorenú tvár ukrýva za rúškou. Tým však nie je nikto iný, ako kráľ Jan, ktorý s pomocou hercov a Anninho otca pripravil pre princeznú životnú lekciu.

V ďalších úlohách sa predstavili Zita Furková, Maria Schell, Gerhard Olschewski, Marián Labuda st. a ďalší.

Šíleně smutná princezna (1968)

Šíleně smutná princezna
Foto: bontonfilm.cz

Hudobná rozprávka v réžii Bořivoja Zemana rozpráva príbeh princa a princezny zo susedných kráľovstiev, ktorí sa majú vziať na základe rozhodnutia svojich otcov a ich radcov. Oni sa ale chcú rozhodnúť sami a sami si tiež chcú vybrať životného partnera, akého budú chcieť a nie takého, ktorý má len naplniť štátne záujmy.

Princa a princeznú si zahrali Václav Neckář a Helena Vondráčková. V ďalších úlohách účinkovali Jaroslav Marvan, Bohuš Záhorský, Josef Kemr, Darek Vostřel, František Dibarbora, Oldřich Dědek, Stella Zázvorková a ďalší.

Vianočná koleda (2009)

Vianočná koleda
Foto: www.rottentomatoes.com

Animované rodinné fantasy v réžii Roberta Zemeckisa je adaptáciou rovnomenného diela Charlesa Dickensa. Hlavnou postavou je Ebenezer Scrooge, ktorého zmení návšteva troch duchov – minulých, súčasných a budúcich Vianoc.

Scroogea si s pomocou technológie motion capture zahral Jim Carrey. V ďalších úlohách sa predstavili Gary Oldman, Robin Wright, Colin Firth, Cary Elwes, Molly C. Quinn, Bob Hoskins, Daryl Sabara, Fionnula Flanagan, Sammi Hanratty, Fay Masterson, Tarah Paige, Lesley Manville, Leslie Zemeckis alebo Callum Blue.

Polárny expres (2004)

Polárny expres
Foto: www.rottentomatoes.com

Prvý animovaný film Roberta Zemeckisa, ktorý vznikol s pomocou technológie zachytenia pohybu živých hercov, priniesol na plátna kín príbeh chlapca, ktorého vezmú na výnimočnú cestu vlakom na Severný pól, kde sa má stretnúť so Santa Clausom.

Zahrali si v ňom Tom Hanks, Nona Gaye, Leslie Zemeckis, Peter Scolari a ďalší.

Santa Claus (1994)

Santa Claus
Foto: www.empireonline.com

Keď Santa Claus zahynie pri nehode po tom, ako ho vystrašia na streche, zdá sa, že sú Vianoce zničené. Našťastie však stihol svoje poslanie odovzdať ďalej. Jeho nástupcom ale má byť špičkový manažér hračkárskej firmy Scott Calvin, ktorý sa nedokáže vyrovnať s rozvodom, a rozhodne nie je prototypom ideálneho rodiča. Pre jeho syna Charlieho je navyše Štedrý den s otcom skôr nočnou morou, ako najkrajším večerom roka.

V rodinnej fantasy komédii režiséra Johna Pasquina si zahrali Tim Allen, Judge Reinhold, Wendy Crewson, Eric Lloyd, David Krumholtz, Peter Boyle a ďalší.

Santa je úchyl! (2003)

Santa je úchyl
Foto: www.rottentomatoes.com

Film v réžii Terryho Zwigoffa sa odohráva pred Vianocami, keď sú už nákupné centrá plné Santa Clausov. Medzi nimi sú však aj podvodníci, ktorí prezležení za Santu a elfa bez výčitiek znesväcujú vianočné posolstvo, a vylúpia každý obchod. Skomplikuje im to až stretnutie s osemročným chlapčekom, ktorý sa im rozhodne vysvetliť pravý význam Vianoc.

V čiernej komédii, ktorej humor nie je pre každého, si zahrali Billy Bob Thornton, Bernie Mac, Brett Kelly, Tony Cox a Lauren Graham.

Císařův pekař – Pekařův císař (1951)

Císařův pekař - Pekařův císař
Foto: Československý státní film

Historickú veselohru o cisárovi Rudolfovi II., pekárovi Matějovi a legendárnom Golemovi nakrútil režisér Martin Frič.

Príbeh dvojfilmu zavedie divákov do Prahy na cisársky dvor Rudolfa II. Toho však viac ako vládnutie zaujíma umenie, krásne ženy a alchýmia. Najviac zo všetkého túži objaviť elixír mladosti a nájsť legendárneho Golema. Uprostred intríg, ktoré proti nemu spriadajú dvorania s bratom Matyášom, sa vďaka výmene jeho úlohy ujme pekár Matěj Kotrba, ktorý je mu veľmi podobný, no o 25 rokov mladší.

V snímke si zahrali Jan Werich, Marie Vášová, Nataša Gollová, Bohuš Záhorský, Jiří Plachý st., Zdeněk Štěpánek, František Filipovský, František Černý, Václav Trégl, Vladimír Leraus, Miloš Nedbal, Bohuš Hradil, František Holar, Vladimír Řepa, Lubomír Lipský st., Theodor Pištěk, Bohumil Bezouška, Felix le Breux, Josef Kemr, Fanda Mrázek, Ota Motyčka a ďalší.

Sněženky a machři (1982)

Sněženky a machři
Foto: www.snezenkymachri.cz

K filmom, ktoré české a slovenské televízie často vysielajú počas vianočného obdobia, patrí aj komédia v réžii Karla Smyczeka. Snímka sleduje študentov druhého ročníka gymnázia na povinnom lyžiarskom výcviku. Učiteľský dozor tvoria skúsená profesorka Boženka, čerstvá absolventka pedagogickej fakulty Hanka a prísny profesor Karda, ktorý so sebou vzal aj dcéru Mariku. Sněženky – dievčatá sa chcú páčiť a Machři – chlapci sa predbiehajú a predvádzajú svoje lyžiarske schopnosti s cieľom zaujať Sněženky.

V úspešnej komédii si zahrali Jan Antonín Duchoslav, Václav Kopta, Michal Suchánek, Pavel Marek, Valentina Thielová, Eva Jeníčková, Veronika Freimanová, Radoslav Brzobohatý, Karel Kovář, Boris Halmi, či Filip Smoljak.

Hliadka v Ardenách (1992)

Hliadka v Ardenách
Foto: twynkle.com

Snímka v réžii Keitha Gordona vznikla podľa rovnomenného románu Williama Whartona. Odohráva sa v decembri 1944 v ardenských lesoch vo Francúzsku. Práve tam sa dostane elitná skupina prieskumníkov pod vedením rotmajstra Knotta, ktorá má za úlohu zabezpečiť strategicky významnú budovu a zistiť, čo sa stalo s predchádzajúcou hliadkou, ktorá sa nehlási. Pôvodne banálna akcia sa ale skomplikuje v momente, keď mladí americkí vojaci pochopia, že ich má po celý čas na muške jednotka zvedov Wehrmachtu.

V hlavných úlohách sa predstavili Gary Sinise, Peter Berg, Kevin Dillon, Arye Gross, Ethan Hawke, Frank Whaley a ďalší.

Šťastné a Veselé (2006)

Šťastné a veselé
Foto: www.rottentomatoes.com

Film v réžii Christiana Cariona je inšpirovaný skutočným príbehom, ktorý sa odohral v zákopoch I. svetovej vojny na Štedrý večer 1914, keď sa nepredstaviteľné stalo skutočnosťou – vojaci vyšli zo svojich zákopov a podali si ruky so svojimi nepriateľmi.

V snímke, ktorá si v roku 2006 vyslúžila nomináciu na Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov, si zahrali napríklad Diane Kruger, Benno Fürmann, Guillaume Canet, Gary Lewis, Dany Boon, Daniel Brühl a ďalší.

Gremlins (1984)

Gremlins
Foto: peonylim.blogspot.com

Hororová akčná komédia v réžii Joea Danteho je podľa RT „nesmierne zábavný a bláznivo strašidelný film o malom, rozkošnom, chlpatom vianočnom darčeku, ktorý sa rozmnoží na veľa vianočných darčekov so šialenými následkami“. A podľa EOnline v ňom tiež diváci nájdu jeden z najlepších monológov o tom, aké je tragické, keď sa otcovia snažia napodobňovať Santa Clausov.

Billy Peltzer (Zach Galligan) dostal roztomilého chlpáča s tromi varovaniami. Nesmie ho namočiť, má ho chrániť pred priamym svetlom a v žiadnom prípade, ani keby plakal a žobral, nesmie ho nakŕmiť po polnoci. On však všetky tri pravidlá poruší a do malého mesta vypustí hordu zlomyseľných príšeriek.

Vo filme si zahrali aj Hoyt Axton, Phoebe Cates, Judge Reinhold, Corey Feldman alebo Jackie Joseph.

Smrtonosná zbraň (1987)

Smrtonosná zbraň
Foto: static.tvtropes.org

Aj keď sa na prvý pohľad nezdá, že by akčný film – prvý z úspešnej série, bol vianočným filmom, začína sa piesňou Jingle Bell Rock.

Hlavnými postavami filmu v réžii Richarda Donnera sú dvaja losangeleskí policajti, z ktorých urobia partnerov. Roger Murtaugh (Danny Glover), ktorý má pár týždňov do dôchodku, dostane za parťáka Martina Rigsa (Mel Gibson), ktorý chce po smrti manželky spáchať samovraždu. Spočiatku si, samozrejme, nepadnú do oka, no musia spolu vyriešiť prípad nebezpečného gangu pašerákov drog.

Spolu s Gibsonom a Gloverom si vo filme zahrali aj Gary Busey, Mitch Ryan, Tom Atkins, Darlene Love a ďalší.

Smrtonosná pasca (1988)

Smrtonosná pasca
Foto: www.empireonline.com

Ďalší akčný film na zozname sa odohráva počas Vianoc a tak sa z neho časom stala akčná i vianočná klasika. Anketu EOnline dokonca vyhrala práve táto snímka v réžii Johna McTiernana.

Newyorský policajt John McClane (Bruce Willis) prišiel do Los Angles navštíviť svoju ženu, ktorá je práve na vianočnom večierku v nedostavanej budove firmy Nakatomi. Vtrhne tam však nemecký terorista Hans Gruber (Alan Rickman) so svojou jednotkou a všetkých, vrátane McClaneovej ženy, zajme ako rukojemníkov. McClaneovi sa podarí uniknúť požiarnym schodiskom a je tak jediným, kto môže hostí zachrániť.

Vo filme, ktorý odštartoval hviezdnu kariéru Brucea Willisa, si okrem spomínaného Alana Rickmana zahrala aj Bonnie Bedelia.

Kučeravá Sue (1991)

Kučeravá Sue
Foto: listal.com

Rodinný film v réžii Johna Hughesa sleduje osudy tuláka a podvodníka Billa Dancera, ktorého si zahral James Belushi, a deväťročnej Sue (Alisan Porter), o ktorú sa stará.

Dvojica spolu prichádza do Chicaga, kde sa im s pomocou starého triku, pri ktorom predstiera, že ho zrazilo auto, podarí vymámiť večeru z vydesenej šoférky Grey Ellisonovej (Kelly Lynch). Po tom, ako neskôr Billa skutočne zrazí, pozve mladá advokátka oboch k sebe domov. Má totiž pocit, že by sa mala o Sue postarať, aj keď sa preto poháda s priateľom Walkerom (John Getz). Ten sa však rozhodne zasiahnuť a postará sa, aby sa jeho možný sok dostal do väzenia a Sue do detského domova.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.rottentomatoes.com, www.empireonline.com a www.csfd.cz.

Odporúčané články

TOP 10 vianočných piesní Do pizzerie narazilo auto vo vysokej rýchlosti, polícia a hasiči zasahovali pri nakrúcaní filmu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...