Najprv el fantástico, potom hajzel. Kližanovi hrozia smrťou

Martin Kližan
Foto: SITA,AP / facebook.com/martinklizan

BRATISLAVA 22. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista číslo jeden Martin Kližan vo štvrtok strávil na dvorci v chorvátskom Umagu štyri hodiny, následne ho rozrušila nevraživosť na sociálnych sieťach, tejto téme sa verejne nevenoval prvý raz.

„Po štyroch mesiacoch frustrácie a bolesti som sa opäť dostal na kurty a začal som makať. Vyhral som obrovský turnaj v Hamburgu, po ktorom som bol u každého hrdina, ´el fantástico´. Dnes som prehral pre totálne vyčerpanie z minulého týždňa. Do neskorého večera som ešte hral štvorhru a po nej ma čakalo asi 150 ´krásnych´ prekvapení, keď som sa pozrel na moju fan-page. ´Zabijem ťa, keď ťa uvidím! Zabijem tvoju rodinu, mamku, otca a všetkých! Keď ťa stretnem, tak ťa dobijem a okradnem, aby si mi vrátil, čo som na tebe prehral! Si hajzel, ktorý si takto zarába, že tipuje a predáva svoje zápasy!´“ citoval Kližan na svojom oficiálnom facebooku už v piatok o 1.28 h vyhrážky, ktorých bol adresátom.

„A teraz k veci. Reprezentácia… Čo je to vlastne reprezentácia? Koho alebo čo mám reprezentovať?“ položil Kližan v uvedenom kontexte básnickú otázku a ďalej napísal: „Náš slovenský ľud? Ľud, ktorý sa po každej výhre bije do pŕs, že sa niečo podarilo, a všetci sú pyšní, že sú Slováci, a keď sa niečo nepodarí, tak reagujú tým, že hanlivo, urážlivo, vulgárne poukazujú na toho človeka, ktorý prehral? Niekedy sa zamýšľam, či sa takúto krásnu krajinu, žiaľ, plnú takýchto ´sračiek´, oplatí reprezentovať. A verte mi, že nie som jediný športovec, ktorý to takto vidí.“

Kližan vo štvrtok v osemfinálovom derby podľahol Andrejovi Martinovi 6:3, 5:7, 2:6 z náskoku 6:3, 5:3 a piatich mečbalov na príjme v deviatom geme druhého setu. Neskôr po boku Španiela Davida Marrera postúpil do semifinále štvorhry.

Martin Kližan
Foto: facebook.com/martinklizan

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Kližan