Najškaredší pes sveta sa volá Quasi Modo, má vrodenú vadu

Najškaredší pes sveta
Quasi Modo, najškaredší pes sveta, si svoj titul nezaslúži. Môže za to jeho vrodené poškodenie chrbtice. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Titul najškaredšieho psa na svete získal desaťročný kríženec pitbula s holandským ovčiakom menom Quasi Modo.

Jeho majitelia z Floridy si ako výhru zo súťaže, ktorá sa konala v kalifornskej Petalume, odniesli 1 500 dolárov (v prepočte približne 1 340 eur).

Quasi Modo sa narodil s vrodeným poškodením chrbtice, v dôsledku ktorého zostal hrbatý. Prvé roky života prežil v útulku, odkiaľ si ho vzal veterinár z mesta Loxahatchee v štáte Florida.

V životopise Quasi Moda, ktorý sa objavil na webovej stránke súťaže, uviedli, že jeho vzhľad môže vystrašiť aj „nebojácnych chlapov“ – poniektorí sa ho báli, lebo si mysleli, že je hyena či diabol tasmánsky.

Na druhom a treťom mieste skončili kríženci čínskeho chocholatého psa a čivavy, ktorým ich majitelia dali mená Sweepee Rambo a Frodo. Spirit Award získala osemročná čivava menom Precious, ktorá síce na jedno oko nevidí, ale vďaka čuchu dokáže svojho majiteľa, hendikepovaného veterána, upozorniť, že mu v krvi klesla hladina cukru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom