Najspokojnejší s postupom strany po voľbách sú voliči Smeru

Robert Fico
Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 14. apríla (WebNoviny.sk) – Voliči žiadnej z politických strán, ktoré sa po marcových parlamentných voľbách dostali do parlamentu, nie sú stopercentne spokojní s jej postupom pri zostavovaní vlády.

Najspokojnejší sú voliči Smeru-SD, 43,9 percenta z nich je úplne spokojných s postupom Smeru-SD od volieb až do zostavenia novej vlády, skôr spokojných je 44,4 percenta voličov Smeru. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra AKO v dňoch 4. až 7. apríla. Výberovú vzorku tvorilo tisíc respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti a kraja.

Značnú spokojnosť vyjadrili voliči strany Most-Híd, pričom 33,3 percenta je s konaním strany po voľbách spokojných úplne, skôr spokojných je 41,2 percenta voličov Mosta-Híd. Na treťom mieste podľa prieskumu spokojnosti voličov slovenských politických strán skončila strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, pričom 32,8 percenta voličov tejto strany je úplne spokojných a 45,3 percenta voličov je skôr spokojných s postupom strany od parlamentných volieb po zostavenie novej vlády SR.

Podľa prieskumu je viac ako 32 percent voličov SNS úplne spokojných a 47,8 percenta je skôr spokojných s postupom strany pri zostavovaní vlády. Najmenej spokojní sú voliči strany #Sieť. Len päť percent je spokojných úplne, 15 percent voličov je skôr spokojných s postupom strany #Sieť po marcových parlamentných voľbách, ostatní sú úplne alebo skôr nespokojní.

Z opozičných strán získala vysokú mieru spokojnosti voličov s postupom po voľbách strana SaS (30,2% je úplne spokojných, 51% skôr spokojných). Nasledujú strany Sme rodina – Boris Kollár (25% je úplne spokojných, 44,2% skôr spokojných) a OĽaNO-NOVA (19,2% je úplne spokojných, 41,1% skôr spokojných).

Myslíte si, že nová Ficova vláda bude vládnuť celé štyri roky?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár