Najúspešnejšia Björgenová, Kuzminová na 17. mieste

Kuzminov
Foto: SITA/AP

VANCOUVER 28. februára (WEBNOVINY) – Po skončení XXI. zimných olympijských hier vo Vancouveri patrí slovenskej biatlonistke Anastasii Kuzminovej, ktorá v šprinte získala zlato a v stíhacích pretekoch striebro, v medailovej bilancii najúspešnejších jednotlivcov 17. miesto spoločne s biatlonistami Ole Einarom Björndalenom z Nórska a Oľgou Zajcevovou z Ruska, bežkyňami na lyžiach Charlotte Kallovou zo Švédska a Nemkami Evi Sachenbacherovou-Stehleovou a Claudiou Nystadovou, rýchlokorčuliarmi Mo Tae-bumom a Lee Seung-Hoonom z Kórejskej republiky, Shanim Davisom z USA, severským kombinátorom Billom Demongom z USA a dvoma nemeckými bobistami Andrém Langem a Kevinom Kuskem.

Najúspešnejšou účastníčkou ZOH 2010 sa stala Nórka Marit Björgenová, ktorá získala až päť vzácnych kovov – tri zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. Druhá priečka patrí čínskej rýchlokorčuliarke na krátkej dráhe Wang Meng, ktorá si vybojovala tri najcennejšie kovy, tretí je nórsky bežec na lyžiach Petter Northug s bilanciou 2 – 1 – 1.

Najúspešnejší športovci na ZOH 2010:

1. Marit Björgenová (Nór., beh na lyžiach) 3 – 1 – 1

2. Wang Meng (Čína, rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe) 3 – 0 – 0

3. Petter Northug (Nór., beh na lyžiach) 2 – 1 – 1

4. Magdalena Neunerová (Nem., biatlon) 2 – 1 – 0

Emil Hegle Svendsen (Nór., biatlon) 2 – 1 – 0

Lee Jung-Su (Kór. rep., rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe) 2 – 1 – 0

7. Martina Sáblíková (ČR, rýchlokorčuľovanie) 2 – 0 – 1

8. Simon Amman (Švajč., skoky na lyžiach) 2 – 0 – 0

Marcus Hellner (Švéd., beh na lyžiach) 2 – 0 – 0

Čou Jang (Čína, rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe) 2 – 0 – 0

Maria Rieschová (Nem., zj. lyžovanie) 2 – 0 – 0

Charles Hamelin (Kan., rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe) 2 – 0 – 0

13. Stephanie Beckertová (Nem., rýchlokorčuľovanie) 1 – 2 – 0

14. Bode Miller (USA, zj. lyžovanie) 1 – 1 – 1

Aksel Lund Svindal (Nór., zj. lyžovanie) 1 – 1 – 1

Justyna Kowalczyková (Poľ., beh na lyžiach) 1 – 1 – 1

17. Anastasia Kuzminová (SR, biatlon) 1 – 1 – 0

Mo Tae-bum (Kór. rep., rýchlokorčuľovanie) 1 – 1 – 0

Shani Davis (USA, rýchlokorčuľovanie) 1 – 1 – 0

Charlotte Kallová (Švéd., beh na lyžiach) 1 – 1 – 0

Lee Seung-Hoon (Kór. rep., rýchlokorčuľovanie) 1 – 1 – 0

Oľga Zajcevová (Rus., biatlon) 1 – 1 – 0

Evi Sachenbacherová-Stehleová (Nem., beh na lyžiach) 1 – 1 – 0

Claudia Nystadová (Nem., beh na lyžiach) 1 – 1 – 0

Bill Demong (USA, severská kombinácia) 1 – 1 – 0

Ole Einar Björndalen (Nór., biatlon) 1 – 1 – 0

Kevin Kuske (Nem., boby) 1 – 1 – 0

André Lange (Nem., boby) 1 – 1 – 0

29. Gregor Schlierenzauer (Rak., skoky ny lyžiach) 1 – 0 – 2

Johan Olsson (Švéd., beh na lyžiach) 1 – 0 – 2

31. Lindsey Vonnová (USA, zj. lyžovanie) 1 – 0 – 1

Vincent Jay (Fr., biatlon) 1 – 0 – 1

Christoph Gruber (Rak., severská kombinácia) 1 – 0 – 1

Jevgenij Usťugov (Rus., biatlon) 1 – 0 – 1

Sven Kramer (Hol., rýchlokorčuľovanie) 1 – 0 – 1

Mark Tuitert (Hol., rýchlokorčuľovanie) 1 – 0 – 1

Francois-Louis Tremblay (Kan., rýchlokorčuľov. na kr. dráhe) 1 – 0 – 1

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aksel Lund SvindalAnastasia KuzminováAndré LangeBill DemongBode MillerCharlotte KallováEmil Hegle SvendsenGregor SchlierenzauerJohan OlssonJustyna KowalczykováLindsey VonnováMagdalena NeunerováMaria RieschováMarit BjörgenováMartina SáblíkováOle Einar BjörndalenOľga ZajcevováPetter NorthugShani DavisSven KramerWang Meng