Najväčší konkurent Smeru je Sieť, SNS stúpa počet voličov

SNS
Podpredseda SNS Andrej Danko Foto: Archívne foto SITA

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – V prípade, že by sa parlamentné voľby konali na prelome júla a augusta, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 34,6 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý robila v dňoch 28. júla až 4. augusta formou osobného dopytovania.

Výberovú vzorku v rámci prieskumu tvorilo 1017 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Agentúra sa respondentov pýtala otázku: „Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?“

Na druhom mieste by skončila strana Sieť so ziskom 11,9 percenta. Nasledovali KDH (8,8 percent), koalícia OĽaNO a NOVA (8,1 percent), Most-Híd (7,5 percenta) a SNS (7 percent). Do parlamentu by sa dostala aj SaS so ziskom 5,1 percent hlasov.

Pred bránami parlamentu by naopak ostali SMK (4,2 percenta), TIP (2,2 percenta), SDKÚ-DS (2,2 percenta), ĽS NS (2,2 percenta), KSS (1,7 percenta), Šanca (1,6 percenta) a SKOK (1,2 percenta). Menej ako jedno percento hlasov by získali Strana zelených (0,9 percenta) a Národ a Spravodlivosť (0,3 percenta). Iné strany by podporilo 0,5 percenta opýtaných.

Svoje preferencie agentúre prezradilo 67,8 percent respondentov. Voliť by podľa prieskumu nešlo 19,4 percent respondentov a 12,8 percent opýtaných na otázku odpovedalo „neviem“, respektíve „nechcem odpovedať“. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informoval Martin Slosiarik z agentúry FOCUS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom