Najväčšou konkurenciou Beady Eye sú One Direction

Liam Gallagher
Liam Gallagher Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Frontman britskej kapely Beady Eye Liam Gallagher tvrdí, že najväčšou konkurenciou pre jeho skupinu je chlapčenská formácia One Direction.

Mladší z bratov Gallagherovcov to uviedol v rozhovore pre BBC News.

„Kto je našou najväčšou konkurenciou? One Direction. Ich hudba sa mi nepáči a ich to štve. Mali jednoducho šťastie, tak ako my všetci, a ťažia z toho. O tom to predsa celé je. Jedného dňa to však skončí a vtedy si budete chcieť byť istí, že ste spravili pre úspech všetko,“ vyhlásil hudobník.

Beady Eye vznikli v roku 2009 po rozpade legendárnej skupiny Oasis, kde spolu s Liamom pôsobil aj jeho brat Noel. Debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011. Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On. Autorom piesní na debute je Liam spolu s Andym Bellom a Gemom Archerom.

Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall. Druhý album Beady Eye s názvom BE vyjde 10. júna.

Video: Beady Eye – Flick of the Finger

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam Gallagher