Najviac 'rádiohláv' získali Fallgrapp, ocenili aj Vargu

Radio_Head Awards
Foto: facebook.com/radiohlavy

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Zo siedmeho ročníka udeľovania Radio_Head Awards si najviac trofejí odnieslo zoskupenie Fallgrapp. Formácia premenila na ceny štyri zo šiestich nominácií, keď uspela v kategóriách Album roka (Rieka), Debut roka (Rieka), Singel roka (Vlasy) a Elektronická hudba (Rieka).

Kritici ocenili Janu Kirschner

Objavom roka sa stal projekt Pištu Kráľoviča FVLCRVM. Jana Kirschner uspela s nahrávkou Moruša čierna v kategórii Album roka – Cena kritikov. Sošku za speváčku, ktorá je v súčasnosti v Londýne, prevzala Shina z vydavateľstva Slnko records, známa aj z kapely Longital.

V bratislavskej Starej tržnici rozdali ceny aj v žánrových kategóriách. Sošky, ktoré podľa návrhu Bety K. Majerníkovej vyrobila Mira Podmanická, si odniesli okrem Fallgrapp aj Tu v dome (World music / Folk), Supa (Hip-Hop / Rap / R’n’B), ČAD (Hard & Heavy), Bratislava Hot Serenaders (Jazzová hudba) a Solamente naturali (Klasická hudba).

Pocty sa dostalo Šebanovi aj Vargovi

Počas večera odovzdali aj niekoľko špeciálnych ocenení. Cenu nadácie Advance Investments získala speváčka Tante Elze, jubilejný 40. ročník Bratislavských jazzových dní vyhlásili za Hudobný počin roka, Cenu SOZA za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry získal skladateľ, gitarista, producent a spevák Andrej Šeban. Legendárny muzikant Marián Varga si prevzal Cenu za prínos do hudby a tiež darček, svoj portrét od maliara a ilustrátora Danglára.

Večerom sprevádzal Martin Staňo, moderátormi v zákulisí boli Tomáš Hudák a Juraj Tabaček. Počas ceremoniálu vystúpili Korben Dallas, Bad Karma Boy feat. Stroon, Alan Purist, Hope Gospel Singers, Tono S. a Beyuz feat. Billy Barman, [sic] + Fresh Out Of the Bus, Polajka a Nikolaj Nikitin Ensemble, Monikino Kino, Jimmy Pé feat. Tante Elze & Tono Popovič + SOSR, Sme Ste Sú Band a Fallgrapp.

Prehľad ocenených
Hlavné kategórie:

Album roka – Cena kritikov: Jana Kirschner – Moruša čierna

Album roka: Fallgrapp – Rieka

Debut roka: Fallgrapp – Rieka

Singel roka: Fallgrapp – Vlasy

Objav roka: FVLCRVM

Žánrové kategórie:

World music / Folk: Tu v dome – Protichodné chute

Hip-Hop / Rap / R’n’B: Supa – Čierne dni

Elektronická hudba: Fallgrapp – Rieka

Hard & Heavy: ČAD – Čertova kovadlina

Jazzová hudba: Bratislava Hot Serenaders – Lonely Melody

Klasická hudba: Solamente naturali – Collection of Annae Szirmay-Keczer

Hudobný počin roka: 40. ročník Bratislavských jazzových dní

Cena nadácie Advance Investments: Tante Elze

Cena SOZA za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry: Andrej Šeban

Cena za prínos do hudby: Marián Varga

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej ŠebanBilly BarmanJana KirschnerMarián VargaNikolaj Nikitin