Najvplyvnejším mužom roka je podľa AskMen.com fikt

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Webový portál pre mužov AskMen.com vyhlásil za Najvplyvnejšieho muža roka 2009 fiktívnu postavu. Don Draper je známy z oceňovaného seriálu Mad Man (2007) a stvárňuje ho držiteľ Zlatého glóbusu Jon Hamm. Ide o kreatívneho riaditeľa reklamnej agentúry sídliacej v New Yorku v 60. rokoch minulého storočia. Seriál diváka sprevádza jeho životom vo firme aj mimo nej, ale zároveň zobrazuje meniace sa morálne hodnoty americkej spoločnosti v tomto období. „Dona Drapera ženú dopredu hodnoty a zároveň je veľmi mužský. Ide o produkt dávnej éry, bez neho by v súčasnosti neexistovala postava, ktorá by ju reprezentovala. Povojnový typ s brilantnou kariérou a sklonmi sukničkára, ktorý však túži po rodine. Draper, tak ako mnoho mužov a ich otcov, je v permanentnom konflikte medzi morálkou a svojimi túžbami,“ vysvetlili redaktori online magazínu dôvod, prečo práve neexistujúca postava kraľuje rebríčku, v ktorom minulý rok zvíťazil Barack Obama, v roku 2007 to bol David Beckham a pred ním George Clooney. „Celebrity sú značky so starostlivo vykonštruovaným imidžom. Väčšina z nás by si rada dala pivo s Donom Draperom rovnako ako s kýmkoľvek iným v rebríčku,“ uvádza sa na stránke.

Druhú priečku obsadil najrýchlejší muž sveta – Jamajčan Usain Bolt. Tretí skončil minuloročný víťaz – prezident USA Barack Obama. „Obama prišiel do úradu počas najtemnejších dní v 233-ročnej histórii. Boli sme uprostred dvoch vojen, vo svete sme neboli veľmi obľúbení, boli sme zdanlivo s ekonomikou na dne a navyše sme čelili faktu, že Miley Cyrus je naša najväčšia hviezda,“ píše sa na AskMen.com. Štvrtým je len 25-ročný zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg. Piate miesto sa ušlo známemu porotcovi v rôznych talentových šou Simonovi Cowellovi. Vďaka nemu svet pozná Susan Boyle, ale aj Kelly Clarkson či Carrie Underwood.

Prvú päťku rebríčka vedie fiktívny muž, druhú zas mŕtvy. Šiesty najvplyvnejší muž roka je Michael Jackson. Kráľ popu v marci oznámil, že chystá veľké comebackové turné This Is It a 25. júna zomrel po zástave srdca. Prvé týždne po jeho smrti sa predali milióny jeho albumov a singlov a čoskoro odštartuje súťaž, v ktorej budú hľadať tanečníka, čo sa mu vyrovná. Sedmičku obsadil americký podnikateľ a spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs. Na ôsme miesto sa dostala švajčiarska tenisová legenda Roger Federer. Aj deviata priečka patrí športovcovi – jednému z najlepších quarterbackov v histórii amerického futbalu Peytonovi Manningovi. Desiatku uzatvára prezident organizácie bojových umení Ultimate Fighting Championship Dana White.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaCarrie UnderwoodDavid BeckhamGeorge ClooneyKelly ClarksonMark ZuckerbergMichael JacksonMiley CyrusRoger FedererSteve JobsSusan BoyleUsain Bolt