Najvplyvnejšími hudobníkmi sú členovia kapely Radiohead

Radiohead and thom_yorke
Spevák Radiohead Thom Yorke Foto: facebook.com

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – Členovia anglickej rockovej kapely Radiohead, ktorí sa preslávili piesňou Creep z debutového albumu Pablo Honey (1993), sú podľa britského týždenníka New Musical Express (NME) najvplyvnejšími hudobnými interpretmi.

Do zoznamu zaradili celkovo sto umelcov. Druhé miesto patrí britskému spevákovi Davidovi Bowiemu. Za ním sa umiestnili americký rapper a producent Kanye West a už nefungujúce rockové duo The White Stripes. Prvú päťku uzatvára americká formácia The Strokes.

Video: Radiohead – Creep

Šiesta priečka patrí kapele The Flaming Lips a siedme miesto obsadili členovia skupiny The Gun Club, ktorá svoju činnosť ukončila v roku 1994. Do prvej desiatky sa dostali aj Kate Bush, Nick Cave a The xx.

Do rebríčka najvplyvnejších hudobníkov zaradil týždenník aj anglickú punkovú kapelu The Clash, skupinu Blur, zosnulú speváčku Aaliyah, Nirvanu, Pixies, Brucea Springsteena, islandskú speváčku Björk, Depeche Mode, Kraftwerk alebo Led Zeppelin. Úplný zoznam 100 najvplyvnejších hudobníkov zverejnili na webstránke www.nme.com.

Najvplyvnejší hudobníci podľa magazínu NME:

1. Radiohead

2. David Bowie

3. Kanye West

4. The White Stripes

5. The Strokes

6. The Flaming Lips

7. The Gun Club

8. Kate Bush

9. Nick Cave

10. The xx

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David BowieKanye WestKate BushNick Cave