Najvyšší súd popiera podozrenia z možnej manipulácie so spismi v súvislosti s vraždou Kuciaka

Najvyšší súd Slovenskej republiky
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR popiera, že by v tejto inštitúcii dochádzalo k manipulácii pri prideľovaní spisov. Hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová tak reagovala na informácie o novej stope vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka, ktoré sa týkajú Najvyššieho súdu SR.

Policajný prezident Tibor Gašpar túto novú stopu dnes potvrdil. „Ak sa mám vyjadriť k tomu, či sa začíname zoberať podozreniami na Najvyššom súde SR, o čom boli v médiách informácie, tak áno, potvrdím, že bolo podané trestné oznámenie zo strany pána novinára v tejto veci, že by to súvis mohlo mať. Vykonávajú sa vyšetrovacie úkony v tomto smere,“ uviedol dnes v Košiciach Gašpar s tým, že podozrenia sa týkajú manipulácie so spismi.

Važanová v tejto súvislosti zdôraznila, že ak by pani predsedníčka najvyššieho súdu Daniela Švecová disponovala informáciami o manipulácii s prideľovaním spisov, okamžite by sa obrátila na orgány činné v trestnom konaní. „Prideľovanie spisov sa realizuje prostredníctvom elektronickej podateľne, je náhodné a nemožno ho ovplyvniť,“ uviedla. Švecová podľa nej poskytla v tejto veci orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť.

Publicista Radovan Bránik naznačil, že vražda môže súvisieť s prípadom korupcie na jednom z kľúčových súdov. Bránik v rozhovore pre Aktuálně.cz uviedol, že Kuciakova vražda súvisí skôr so situáciou v slovenskej justícii, s takzvanou justičnou mafiou. Konkrétne má ísť o manipuláciu s prideľovaním spisov na súde.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela ŠvecováJán KuciakRadovan BránikTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR