Najvyšší súd rozhodol, že Kajetán Kičura bude vo väzbe do 21. októbra

Kajetán Kičura
Obvinený bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetán Kičura prichádza na pojednávanie vo veci rohodovania o návrhu na väzobné stíhanie z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 23. apríl 2020. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko.

Senát 4T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici (ŠTS BB) v prípade Kajetána Kičuru. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

ŠTS BB pôvodne 28. mája predĺžil lehotu trvania väzby obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv do 21.augusta tohto roku. Na základe sťažnosti prokurátora vo štvrtok NS SR rozhodol o zrušení tohto rozhodnutia. Zároveň väzbu Kičurovi predĺžil do 21.októbra 2021.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom Rezervy vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči Kičurovi obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu Rezerva II.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra VažanováKajetán Kičura
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR