Najvyšší súd zamietol sťažnosť voči väzbe Antonina V., na ktorého bol vydaný európsky zatykač

Najvyšší súd SR
Najvyšší súd Slovenskej republiky. Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR vo štvrtok zamietol sťažnosť talianskeho podnikateľa Antonina V. voči vzatiu do predbežnej väzby.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, rozhodnutie Krajského súdu v Košiciach o jeho vzatí do väzby považuje najvyšší súd za zákonné a správne. „Najvyšší súd v piatok vráti spis predkladajúcemu súdu, teda Krajskému súdu v Košiciach,“ dodala Važanová.

Odovzdali aj európsky zatýkazí rozkaz

Košická prokuratúra v pondelok doručila Krajskému súdu v Košiciach návrh na vydávaciu väzbu Antonina V. spolu s originálom európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšie potrebné listiny. Súd po verdikte najvyššieho súdu môže o návrhu rozhodovať.

„Ak súd vyhovie nášmu návrhu, bude pokračovať predbežné vyšetrovanie prokurátora, v ktorom sa budú vykonávať úkony rozhodujúce pre meritórne rozhodnutie, či sa európsky zatýkací rozkaz vykoná a či bude osoba vydaná,“ povedal hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

Obchodovanie s narkotikami

Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Antonino V. spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky.

Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Účelom vydávacej väzby, o ktorú žiadame, je zabezpečenie prítomnosti vyžiadanej osoby a zabránenie, aby nedošlo k zmareniu účelu konania o európskom zatýkacom rozkaze.

Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu polícia zadržala 42-ročného Antonina V. 13. marca, v predbežnej väzbe je v Ústave na výkon väzby v Košiciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antonino Vadala
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRPZ Policajný zbor SR