Najvyššia krava sveta meria takmer dva metre

Najvyššia krava sveta meria takmer dva metre
Foto: SITA/AP

Patty Hanson, farmárka z americkej dediny Orangeville v štáte Illinois, tvrdí, že vždy vedela, že krava na ich farme je niečím výnimočná. Zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov jej tušenie nedávno potvrdili – Blosom získala certifikát, ktorý dosvedčuje, že je najvyššou kravou na svete.

Najvyššia krava sveta meria takmer dva metre
Foto: SITA/AP

Farmárka sa s overovateľmi rekordov skontaktovala v auguste po tom, ako jej veterinár aj kováč neustále opakovali, že krava plemena Hosltein s váhou 907 kilogramov je nezvyčajne veľká. S výškou 195 cm sa teraz pýši novým výškovým rekordom.

„Je ako prerastený pes. Chovatelia kráv určite chápu, čo tým myslím,“ hovorí farmárka, ku ktorej sa 13-ročná Blosom dostala ešte ako teliatko. „Môj otec sa na nej zvykol smiať, ale čoskoro si ho získala, preto zostala na našej farme ako ďalší prírastok k početným domácim zvieratám,“ uviedla farmárka.

Najvyššia krava na svete sa po boku ostatných rekordérov ocitne aj v pripravovanej Guinnesovej knihe rekordov, ktorá vyjde budúci rok. Farmárka uvažuje, že jej príbeh jedného dňa zhrnie aj do detskej knižky.

„Chcem, aby aj ostatní vedeli, aká je výnimočná. Otcovi som už pred rokmi povedala, že Blosom je predurčená stať sa hviezdou a týmto rekordom to dokázala,“ smeje sa hrdá majiteľka.

www.abcnews.go.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom