Najvyššie nasadený Dimitrov v 1. kole v Dubaji prehral s držiteľom voľnej karty Jazirim

Grigor Dimitrov
Bulharský tenista Grigor Dimitrov. Foto: archívne, SITA/AP.

DUBAJ 27. februára (WebNoviny.sk) – Tuniský držiteľ voľnej karty Malek Jaziri značne nečakane zvíťazil za 140 minút 4:6, 7:5, 6:4 nad najvyššie nasadeným Bulharom Grigorom Dimitrovom v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE (dotácia 3 057 135 USD, tvrdý povrch).

Štvrtý muž svetového rebríčka Dimitrov v prvom sete získal súperovo podanie v desiatej hre. Aj o osude druhej a tretej časti rozhodol jediný brejk, Jaziri ich získal v jedenástej, resp. siedmej hre. Premenil celkovo tretí mečbal, prvý pri vlastnom servise.

V počítačovom poradí patrí 34-ročnému rodákovi z Bizerte 117. pozícia. V osemfinálovom 2. kole bude Jaziriho súperom Holanďan Robin Haase.