Najvyššiu urgentnú starostlivosť zabezpečí 31 nemocníc

Nemocnica
Foto: ilustračné, Thinkstock

ČADCA 14. februára (WebNoviny.sk) – Najvyššiu urgentnú starostlivosť by mala postupne zabezpečovať sieť 31 urgentných príjmov a šesť traumacentier.

„Ministerstvo zdravotníctva v rámci zabezpečovania ambulantných, urgentných aj záchranných pripravilo koncept a stratifikáciu urgentných príjmov a nemocníc po Slovensku. A v rámci neho počítame so šiestimi traumacentrami a 31 urgentnými príjmami,“ povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker pri otvorení nového urgentného príjmu v Kysuckej nemocnice v Čadci.

Nemocnice s takýmito urgentnými príjmami budú môcť jednoduchšie čerpať peniaze z európskych fondov, aby dokázali vytvoriť kvalitné podmienky nielen pre pacientov, ale aj lekárov špecialistov, ktorí budú na urgentných príjmoch slúžiť. „Určite v rámci konziliárnej spolupráce a v rámci napojenia na záchranky je dôležité, aby takáto sieť bola pevne daná a stabilná, pretože to vytvorí aj predpoklady, aby v týchto nemocniciach slúžili dostatočné počty špecialistov,“ dodal Drucker.

Nový moderný urgentný príjem v Kysuckej nemocnici je prvý zo štyroch, ktoré buduje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vo svojich nemocniciach. Nové urgentné príjmy stavia ŽSK aj v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši, v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne a v Hornooravskej nemocnici v Trstenej. Kraj si na ich výstavbu zobral úver, celkové investície odhaduje na tri milióny eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR