Najvyťaženejší Slovák Marinčin cíti hlavne psychickú únavu

Slováci prehrali s Kanadou, rozhodla záverečná tretina
Slovenskí obranca Martin Marinčin sa snaží zobrať puk Braydenovi Schennovi počas sobotňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 11. mája (WEBNOVINY) – Obranca Martin Marinčin je zatiaľ najvyťaženejším mužom slovenského výberu na majstrovstvách sveta v hokeji v Minsku.

V zápasoch proti Česku a Kanade odkorčuľoval celkovo 47:15 min, čo dáva priemer 23:37 min na duel. Snaží sa o krátke a rýchle striedania, na ľad naskočil celkovo 64-krát. Po prehrách s Českom 2:3 po predĺžení a 1:4 s Kanadou je unavený najmä psychicky, fyzických síl má dostatok.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Ťažko sa mi aj hovorí. Snažíme sa, strieľame, chceme potešiť fanúšikov, ale nepadajú nám góly. Naopak, súperi vystrelia a dajú gól aj akoby popod ľad. Som z toho psychicky unavený. Nič sa však nedá robiť, musíme ďalej bojovať, na posledný zápas rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na ďalší,“ priznal po prehre s Kanadou 1:4 Marinčin.

Obrazom: Slováci prehrali s Kanadou, rozhodla záverečná tretina

Slováci podali proti „javorovému listu“ sympatický výkon a boli mu vyrovnaným súperom. Chyby a nedôraznosť v závere súboja ich však opäť stáli bodový zisk. Kanaďania strhli víťazstvo na svoju stranu v záverečnej tretine. Zlomovým bol presný zásah Codyho Hodgsona v 48. min, ktorý po rýchlej akcii potrestal zlé slovenské striedanie.

Musím si to ešte celé pozrieť na videu. Naskočil som na ľad a bol som hre otočený chrbtom. Snažil som sa zakričať na Petra Čerešňáka, aby sme si vymenili pozície. Kanaďania však mali brejk a využili to,“ popisoval situáciu na ľade pri góle na 2:1 Marinčin. Po tomto zásahu už Slováci nenašli odpoveď a neprekonali kanadskú defenzívu na čele s Benom Scrivensom. V samom závere potom ešte dvakrát inkasovali.