Najznámejšia návrhárka svadobných šiat Vera Wang sa rozvádza

Vera wang
Módna návrhárka Vera Wang Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Americká módna návrhárka Vera Wang a jej manžel Arthur Becker oznámili, že sa po 23 rokoch rozchádzajú.

Šesťdesiattriročná dizajnérka čínskeho pôvodu síce v utorok odmietla reagovať na otázky médií ohľadom jej manželstva, no prezident jej spoločnosti Mario Grauso neskôr vydal vyhlásenie, podľa ktorého sa “Vera Wang a Arthur Becker vzájomne a priateľsky dohodli, že sa rozídu„, pričom „naďalej ostávajú oddanými rodičmi svojich dvoch dcér„. Ako prvá tieto informácie priniesla webová stránka magazínu Women’s Wear Daily.

Zrejme najznámejšia a najúspešnejšia návrhárka svadobných šiat na svete sa za Beckera vydala v roku 1989 v New Yorku. Pár má spolu dve dcéry – Ceciliu (nar. 1990) a Josephine (nar. 1993). V sedemdesiatych rokoch pôsobila Wang ako redaktorka módneho magazínu Vogue, v roku 1987 začala pracovať pre Ralpha Laurena a v roku 1990 si v newyorskom hoteli Carlyle otvorila prvý vlastný salón.

Navrhovala aj kostýmy pre krasokorčuliarov a krasokorčuliarky, pretože sa tomuto športu kedysi sama venovala. V jej kostýmoch súťažili napríklad Nancy Kerrigan, Michelle Kwan alebo Evan Lysacek. Známa je však najmä svadobnými šatami, ktoré navrhla pre slávne ženy ako Chelsea Clinton, Ivanka Trump, Alicia Keys, Mariah Carey, Victoria Beckham, Avril Lavigne, Jennifer Lopez, Jennifer Garner, Sharon Stone, Sarah Michelle Gellar, Hilary Duff, Uma Thurman, Holly Hunter, Kate Hudson, Kim Kardashian alebo Hillary Scott zo skupiny Lady Antebellum.

Becker sa venuje vlastným podnikateľským aktivitám, ale podieľa sa aj na manželkinom biznise, ktorý sa už rozšíril aj na pole mejkapu, parfumov či šperkov. Blízky priateľ dizajnérky, ktorý si však neželal byť menovaný, ale zdôraznil, že Becker a Wang nedovolia, aby ich rozchod ovplyvnil fungovanie spoločnosti. „Príliš ťažko pracovali, aby ju vybudovali,“ skonštatoval v rozhovore pre Women’s Wear Daily.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alicia KeysAvril LavigneEvan LysacekHilary DuffIvanka TrumpJennifer GarnerJennifer LopezKate HudsonKim KardashianMariah CareySarah Michelle GellarSharon StoneUma ThurmanVictoria Beckham