NAKA opäť zadržala známeho YouTubera a zasahovala aj v prípade rozsiahlej korupcie

NAKA, akcia Dobytkár
Akcia "Dobytkár", počas ktorej NAKA zadržala dve osoby. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované, 1. apríla 8:48

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v rámci Bratislavského kraja. Informuje polícia na sociálnej sieti Facebook. „Pokračuje sa v akcii Dobytkár, boli zadržané dve osoby,“ píše polícia s tým, že naďalej prebiehajú procesné úkony.

Akcia Dobytkár

NAKA v rámci akcie Dobytkár zasahovala prvýkrát 4. marca tohto roka. Trojica obvinených po tejto policajnej akcii zostala vo väzbe.

Ako vtedy informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, súd na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry aj trojice obvinených Ľubomíra K., Ľubomíra K. a Milana K. „Senát Najvyššieho súdu sa stotožnil s dôvodmi väzby tak, ako ich ustálil súd prvého stupňa, teda Špecializovaný trestný súd vo svojom rozhodnutí,“ povedala.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie „Dobytkár“ začiatkom marca vykonávala zaisťovacie úkony na celom území SR. Dôvodom boli podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

V rámci akcie policajti zadržali deväť osôb, zaistili hotovosť minimálne 100-tisíc eur a veci rôznej povahy v hodnote najmenej 800-tisíc eur, najmä umelecké diela súvisiace s vyšetrovanou trestnou činnosťou.

YouTuber opäť za mrežami

Polícia tiež informuje, že NAKA opäť zadržala aj známeho YouTubera R.V. Podľa medializovaných informácií by malo ísť o Rudolfa Vaského. Dôvodom podľa polície je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorým tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť, alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

„Daná osoba bola vyšetrovateľom už v minulosti obvinená z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, a to závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách,“ priblížila polícia a dodala, že momentálne je osoba zadržaná v CPZ a prebiehajú ďalšie procesné úkony.

Krajský súd v Bratislave zadržaného prepustil na slobodu 22. januára tohto roka, čelil vtedy obvineniu za pokračujúci prečin výtržníctva. Súd mu uložil zákaz zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych diel.

„Krajský súd v Bratislave 22. januára 2020 na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Bratislava I zo 16. decembra 2019 v celom rozsahu,“ uviedol vtedy hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že väzba Rudolfa V. je nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Súd zároveň v januári udelil obvinenému povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu. Obvinený sa musí dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi v lehotách ním určených, minimálne jedenkrát mesačne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra