NAKA zadržala a obvinila bývalého generálneho prokurátora Trnku (video)

Zadržanie, Dobroslav Trnka
Zadržanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 16. januára, 16:02

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. Zároveň ho obvinila z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Viac informácií poskytne polícia, keď to bude možné.

Mišíková ho nebude zastupovať

V trestnom konaní ho však nebude zastupovať advokátka Eva Mišíková, ktorá s bývalým generálnym prokurátorom už spolupracovala.

„V tomto konaní ho nebudem zastupovať,“ povedala Mišíková pre agentúru SITA s tým, že vyšetrovateľovi vysvetlila dôvody. Zadržanie a obvinenie bývalého šéfa prokuratúry nechcela komentovať. „Nepoznám dôvody, pre ktoré bol zadržaný a ani neviem, či tam bolo vznesené nové obvinenie,“ uviedla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Mišíková v minulosti pôsobila na Generálnej prokuratúre SR. Dobroslav T. si ju zvolil ako advokátku v prípade disciplinárneho konania, ktoré sa voči nemu viedlo.

Video s exministrom Počiatkom

Ešte vlani sa objavilo video, na ktorej je vtedajší generálny prokurátor Dobroslav T. a minister financií Ján Počiatek. Diskutovali na nej o kauze Tipos a Lemikon. Dôvod zadržania bývalého generálneho prokurátora má súvisieť práve s touto nahrávkou.

Zadržaný bývalý generálny prokurátor Dobroslav T. bol vo štvrtok aj v decembri obvinený z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, no podľa dôveryhodného zdroja agentúry SITA z dvoch rôznych trestných skutkov.

V decembri polícia na sociálnej sieti uviedla, že obvinenie súvisí s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať obvinený Dobroslav T. prístup v rokoch 2007 až 2014. Dôvod dnešného zadržania ostáva zatiaľ nejasný. Dobroslav T. bol na čele prokuratúry v rokoch 2004 až 2011.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dobroslav Trnka
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra