NAKA zadržala bývalého policajného prezidenta Lučanského, údajne mal na úplatkoch prijať pol milióna eur

Milan Lučanský
Bývalý policajný prezident Milan Lučanský. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 4. decembra 14:13

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala policajného exprezidenta Milana Lučanského. Ako ďalej informuje na svojom webe Denník N, o 6:00 sa dostavil na políciu po dohode s vyšetrovateľom potom, čo pricestoval z Chorvátska.

„Obvinený je v akcii Judáš, v rámci ktorej zadržali aj námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu či Petra Gašparoviča, ktorý bol ešte donedávna šéfom kontrarozviedky SIS,” uvádza denník. Dodáva, že obvinení sa podľa vyšetrovateľa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a to minimálne v ôsmich skutkoch.

Spomínaný denník ďalej informuje, že Lučanský je podozrivý z prijatia úplatkov až pol milióna eur a malo sa tak stať v rokoch 2014 a 2015, ale aj po vražde Jána Kuciaka, keď sa stal policajným prezidentom. „Vypovedajú o tom takáčovec František Böhm aj bývalý zástupca riaditeľa Útvaru policajného určenia Norbert Paksi,” píše denník.

Pripomína, že Lučanský je v rámci kauzy Judáš obvinený v dvoch z ôsmich skutkov z prijímania úplatku. „V jednom prípade mal trestný čin spáchať vo veľkom rozsahu a tak mu hrozí desať až pätnásť rokov väzenia,” dodal denník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Lučanský
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra