Bývalý šéf protikorupčnej jednotky Krajmer je zadržaný v cele a zrejme sa podrobí výsluchu

NAKA, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
  • aktualizované 11. septembra, 12:12

Robert Krajmer je stále zadržiavaný v cele policajného zaistenia v Nitre a vyšetrovateľ s ním vykonáva ďalšie nevyhnutné úkony. Informáciu priniesol spravodajský portál TV Joj Noviny.sk. Krajmer sa podľa portálu pravdepodobne podrobí ďalšiemu výsluchu.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala vo štvrtok podvečer u bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera domovú prehliadku a prehliadku nebytových priestorov.

Róberta Krajmera údajne odviedli z domu v putách príslušníci NAKA. Stalo sa tak hneď po skončení prehliadky v Krajmerových bytových a nebytových priestoroch. Dôvod jeho zadržania polícia oficiálne neuviedla.

Akcia má súvisieť s prípadom trenčianskeho podnikateľa Ondreja Janíčka a trestne stíhanej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej. Televízii JOJ to potvrdili dva zdroje z prostredia vyšetrovania.

„Môžeme potvrdiť, že NAKA vykonáva procesné úkony. Viac informácií v tejto chvíli nie je možné poskytnúť,” uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika JankovskáOndrej JaníčekRóbert Krajmer
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPolicajný zbor SR