Nakrútia film o spevákovi INXS Michaelovi Hutchenceovi

INXS
Austrálska skupina INXS Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Fanúšikovia austrálskej rockovej kapely INXS sa môžu tešiť na životopisný film o jej zosnulom spevákovi Michaelovi Hutchenceovi.

O produkciu a scenár sa postará Robert Galinsky, ktorý pre svoj projekt začiatkom budúceho roka začne hľadať herecké obsadenie a režiséra.

Film s pracovným názvom Two Worlds Colliding nakrútia na základe biografie Just A Man: The Real Michael Hutchence (2000), ktorú napísali spevákova nevlastná sestra a mama.

Galinsky sa pre austrálsky magazín Encore vyjadril, že pôjde o snímku „o človeku, nie o sexe, drogách a rock’n’rolle“ a chce, aby to bol „úprimný, zaujímavý projekt o komplexnom živote – ako Ray alebo Walk the Line“.

Michael Hutchence bol spevákom a textárom kapely INXS, v ktorej pôsobil od jej založenia (1977) do svojej smrti (1997). Okrem neho ju tvorili Andrew Farriss, Tim Farriss, Jon Farriss, Garry Gary Beers a Kirk Pengilly.

Video: INXS – Beautiful Girl

Medzi najväčšie hity INXS patria skladby ako Original Sin, Need You Tonight, What You Need, Suicide Blonde, Mystify, Devil Inside, Disappear, Beautiful Girl či Never Tear Us Apart, pričom na celom svete predali približne 30 miliónov albumov.

Hutchencea, ktorý sa zviditeľnil aj vzťahmi s Helenou Christensen či Kylie Minogue, našli mŕtveho presne pred 15 rokmi – 22. novembra 1997. Vtedy 37-ročný spevák závislý od alkoholu a drog sa obesil vo svojej hotelovej izbe v Sydney.

Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kylie Minogue