Nákup CT je podľa opozície Paškov biznis, chcú aj jeho hlavu

Paska
Predseda parlamentu Pavol Paška Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – SaS medzi odstupujúcimi funkcionármi Smeru-SD chýba predseda parlamentu Pavol Paška.

Odvolanie ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej bolo po odhalení škandálu okolo predraženého nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici podľa liberálov jediným možným politickým krokom.

„Tvárou v tvár jasnému straníckemu klientelizmu i návrhu na odvolanie ministerky, ktorý v pondelok iniciovali strany SaS, NOVA a OĽaNO, musel Robert Fico pristúpiť k zmene, ktorú mal vykonať už dávno,“ uviedol v pondelok predseda SaS Richard Sulík.

Bez Pašku sa podľa liberálov ani lístok nepohne

Strana SaS považuje v rámci politickej kultúry za úplne samozrejmé, že ministerka Zvolenská i predsedníčka dozornej rady nemocnice, podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová vyvodia zo svojho zlyhania politickú zodpovednosť.

Nepochopiteľné je len to, že medzi odvolanými chýba predseda parlamentu Pavol Paška, niekdajší člen predstavenstva spoločnosti, ktorá má predražený prístroj dodať.

„Vyvodenie zodpovednosti a politická očista mala jednoznačne zahrnúť aj nekorunovaného kráľa slovenského zdravotníctva Pavla Pašku, bez ktorého sa podľa mnohých v zdravotníctve ani lístok nepohne,“ dodal predseda liberálov.

Most-Híd trvá na vyšetrení prípadu výborom

Podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon je rád, že Zvolenská prijala jeho pondelňajšiu rannú výzvu, aby odstúpila. „Napriek tomuto kroku však budeme trvať na vyšetrení prípadu Výborom pre zdravotníctvo NR SR. Most-Híd, aj ja osobne sme presvedčení, že politickú zodpovednosť má aj Renáta Zmajkovičová, ako predsedníčka dozornej rady nemocnice v Piešťanoch,“ dodal.

Obstaranie CT prístroja v piešťanskej nemocnici je podľa predsedu hnutia NOVA Daniela Lipšica biznis predsedu NR SR Pavla Pašku. Ako povedal Lipšic pre agentúru SITA, Paška firmu, ktorá CT dodala a v ktorej kedysi pôsobil ako konateľ, dodnes ovláda.

„Renáta Zmajkovičová a Zuzana Zvolenská pôsobia v kauze len ako biele kone. Hlavný zodpovedný je Paška, nie tie dve,“ vyhlásil Lipšic. Preto chce osloviť opozičných poslancov, aby iniciovali schôdzu NR SR na odvolávanie Pašku. „Paška je big boss v Smere, preto si na neho nikto netrúfa,“ dodal Lipšic.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol PaškaRenáta ZmajkovičováRichard SulíkRobert FicoZsolt SimonZuzana Zvolenská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD