Námestie v v Trenčianskych Tepliciach pomenujú občania

Trenčianske Teplice
Trenčianske Teplice Foto: SITA/vizualiácia

TRENČÍN 14. mája (WEBNOVINY) – Názov zrekonštruovaného námestia v Trenčianskych Tepliciach vyberú na základe hlasovania obyvateľov.

„Dostali sme asi tri desiatky tipov na názov námestia. My urobíme rešerš asi piatich z nich,“ uviedol primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty (SDKÚ-DS). Z týchto piatich následne vyberú názov, ktorý ponesie vynovené námestia.

„Pri otvorení v druhej polovici leta chceme už pokrstiť novým menom aj námestie,“ hovorí Škultéty. Rekonštrukcia mala pôvodne skončiť 1. mája, termín sa však posunul na polovicu letnej sezóny. Generálna riaditeľka kúpeľov Andrea Puskailer napriek tomu očakáva väčší počet návštevníkov mesta.

„Čo sa týka doterajších rezervácií, vyzerá to nádejne,“ povedala. Rekonštrukcia podľa nej môže ovplyvniť návštevnosť kúpeľov, ale vníma ju ako akciu, ktorá pomôže zvýšiť popularitu miesta v budúcnosti a ľudia si to uvedomujú. „Naši klienti sú naozaj veľmi tolerantní,“ skonštatovala.

V rámci rekonštrukcie plánujú položiť zámkovú dlažbou, vybudovať dve fontány, pódium na promenádne koncerty, obnoviť verejné osvetlenie a upraviť zeleň. Mesto získalo z eurofondov na rekonštrukciu takmer milión eur, ale keďže náklady sú vyššie, mestské zastupiteľstvo schválilo aj úver vo výške 433-tisíc eur. Práce plánovalo mesto pôvodne ukončiť na jeseň minulého roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Škultéty