Námestníka ministra energetiky zatkli pre korupciu, mal spreneveriť šesťsto miliónov rubľov

Väzeň, putá
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Námestníka ruského ministra energetiky zatkli pre podozrenie zo sprenevery verejných peňazí v hodnote viac ako 600 miliónov rubľov (v prepočte zhruba 6,7 milióna eur).

Fondy boli určené na nový IT systém

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie v stredu oznámil, že Anatolij Tichonov, ktorý je jeden z ôsmich námestníkov ministra Alexandra Novaka, čelí obvineniam zo zneužitia verejných fondov určených na nový IT systém.

Ako informuje denník Kommersant, peniaze údajne čerpal v rokoch 2013 – 2015 cez Ruskú energetickú agentúru, ktorej vtedy šéfoval.

Tichonova zadržali v utorok v Moskve a strávil deň vypovedaním, uviedla pre agentúru AFP Marina Litvinovičová z Ruskej asociácie návštevníkov väzníc.

Pre korupciu zatkli viacerých ministrov

V ostatných rokoch ruské úrady zatkli pre korupciu viacero ministrov, námestníkov a popredných úradníkov, aby podporili verejný záväzok prezidenta Vladimira Putina bojovať s týmto problémom.

Opoziční aktivisti však tvrdia, že zákon sa uplatňuje selektívne na potrestanie alebo vyhrážanie sa jednotlivcom, ktorí sa dostali do konfliktu s Putinovou vládou.

Odhaľovaniu korupcie v politických a podnikateľských kruhoch na vysokých miestach sa venuje aj opozičný líder Alexej Navaľnyj, ktorý sa po otrave zotavuje v nemeckej nemocnici.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej NavaľnyjAnatolij TichonovVladimir Putin