Náplasť na prevenciu opice sa predáva už aj v Európe

Bez názvu
Foto: www.mirror.co.uk

Americký plastický chirurg Leonard Grossman vyvinul nenápadnú náplasť, ktorá má zatočiť s bolesťami hlavy aj s podráždeným žalúdkom po prehýrenej noci plnej alkoholu. Náplasť s názvom Bytox Hangover Prevention Patch predstavili v New Yorku už minulý rok, do Európy sa dostáva až teraz.

Bez názvu
Foto: www.mirror.co.uk

Náplasť, ktorá sa podobá na tie nikotínové, sa má 45 minút pred začiatkom oslavy nalepiť priamo na kožu a nechať pôsobiť po dobu aspoň ôsmich hodín. Grossman sľubuje, že vitamíny skupiny B, výťažok z bobúľ acai a vitamíny A, D, E a K následne pomaly preniknú do krvného obehu a dodajú ľuďom látky potrebné na potlačenie stavu „po opici“, prípadne jej rýchlejšie vyliečenie.

„Cieľom je potlačiť opicu ešte pred tým, ako sa vôbec objaví. Ľahko sa používa a obsahuje silnú zmes vitamínov, výživných látok a antioxidantov, ktoré sa absorbujú už počas pitia a skracujú čas zotavenia,“ uvádzajú výrobcovia na svojej webovej stránke.

Bolesti hlavy, opica
Foto: www.flickr.com

Hoci náplaste nedostali žiadnu oficiálnu podporu z medicínskych kruhov v USA ani vo Veľkej Británii, niektorí užívatelia si ich nevedia vynachváliť. „Vyskúšal som ich už dvakrát. V oboch prípadoch asi po deviatich či desiatich Martini. Môžem hovoriť iba za seba, ale funguje to perfektne,“ uviedol jeden z užívateľov.

Hoci náplasť pomáha predísť a zmierniť nepríjemné následky pitia alkoholu, zabrániť neprístojnému správaniu nedokáže. „Náplasť nedokáže zabrániť stavu opilosti a neochráni ani pred trápnym správaním či konaním, ktoré by ste mohli neskôr oľutovať,“ uviedol výrobca.

Ben Readhead, produktový manažér firmy Firebox, ktorá náplaste predáva vo Veľkej Británii, oceňuje jednu výhodu: „Ak náplasť znamená vyššiu produktivitu v práci na druhý deň, nepomáhame len vyliečiť opicu, ale aj zlepšiť našu ekonomiku.“

www.mirror.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom