Aktualizované: NAKA zatkla podozrivých z vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice

Ján Kuciak, Martina Kušnírová
Fotografia zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pri sviečkach na ich pamiatku. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • správu aktualizujeme

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Polícia zatkla podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Informuje o tom Denník N.

Stalo sa tak na príkaz prokuratúry vo štvrtok ráno. Denníku N to potvrdil policajný zdroj, informáciu o mimoriadnej správe má aj polícia na svojej facebookovej stránke.

„Pred pár minútami protizločinecká jednotka NAKA zadržala osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Momentálne prebiehajú domové prehliadky a ďalšie procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to situácia dovolí. Video online na FB už čoskoro,“ napísali približne o 6:30.

Na správu o zadržaní podozrivých zareagoval aj premiér Peter Pellegrini. „S potešením som prijal správu o tom, že polícia zatkla podozrivých z vraždy dvoch nevinných mladých ľudí. Zároveň oceňujem profesionálnu prácu vyšetrovateľov a prokuratúry. Vyšetrenie a potrestanie vinníkov tejto vraždy je jednou z priorít mojej vlády a som veľmi rád, že policajné orgány už reálne konajú. Verím, že sa tento brutálny skutok podarí objasniť a odhaliť jeho motív ako aj objednávateľov, aby prestal rozdeľovať našu spoločnosť,“ napísal na sociálnej sieti Facebook.

Generálna prokuratúra SR sa zatiaľ nebude bližšie vyjadrovať k aktuálnym procesným úkonom. Uvádza sa to v reakcii GP SR k aktuálnym medializovaným informáciám o zadržaní osôb v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka.

„Generálny prokurátor zároveň v tejto súvislosti žiada novinárov o zdržanlivosť pri informovaní, aby nedošlo k mareniu vyšetrovania, pretože eminentným záujmom, ako v minulosti deklaroval, je objasnenie tohto trestného činu a to vrátane jeho objednávateľa, resp. objednávateľov. Generálny prokurátor rovnako žiada zástupcov poškodených, aby sa vyjadrovali zdržanlivo,“ uviedla hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. Keď to dôkazná situácia dovolí, bude prokuratúra informovať verejnosť, dodala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina KušnírováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR