Národné stretnutie mládeže bude v Trenčíne, pôjde o oficiálnu prípravu do Lisabonu

Pápež František v Košiciach
Veriaci počas stretnutia pápeža Františka s mladými na štadióne Lokomotíva v Košiciach. Košice, 14. september 2021. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Slovensko bude v lete 2022 hostiť ďalšie Národné stretnutie mládeže v Trenčíne. Oznámili to dnes pri príležitosti stretnutia mladých so Svätým Otcom Františkom na Štadióne Lokomotíva v Košiciach. Pôjde o oficiálnu prípravu na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia za účasti pápeža v roku 2023 v portugalskom Lisabone. Informoval o tom prípravný tím návštevy pápeža na Slovensku.

Duchovná príprava začne v novembri

Sme vďační vedeniu mesta Trenčín za prijatie tejto myšlienky a za to, že do tejto významnej udalosti vstupuje ako generálny partner projektu,“ uviedol žilinský biskup Tomáš Galis, predseda Rady Konferencie biskupov Slovenska pre mládež a univerzity. Podujatie bude mať svoju oficiálnu skratku T22, ktorá symbolizuje prvé písmeno názvu mesta, v ktorom bude a dvojčíslie roka.

Logo Národného stretnutia mládeže T22 vytvorila Erika Tomášková. Súvisí s témou Svetových dní mládeže. Farebne vychádza z loga mesta Trenčín a je vložené do jednej jeho časti. Oficiálna duchovná príprava sa začne v novembri v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Jej ústrednou témou bude cesta hornatým krajom, ktorou Mária kráčala za Alžbetou.

Program bude pripomínať Svetové dni mládeže

Prípravu bude mať na starosti Rada KBS pre mládež a univerzity. Po oznámení zámeru a zverejnení dejiska konania čaká Radu vytvorenie tímu a príprava duchovnej prípravy a programu. Ten bude pripomínať Svetové dni mládeže.

Prvé Svetové dni mládeže sa po prvýkrát uskutočnili z vôle svätého Jána Pavla II. v roku 1986 v Ríme. Naposledy boli v roku 2019 v Paname. V tejto tradícii pokračujú aj jeho nástupcovia, emeritný pápež Benedikt XVI. a súčasný Svätý Otec František.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež FrantišekTomáš Galis