Národniar Hrnko navrhol odvolať Krištúfkovú z parlamentného výboru

Hrnko
Poslanec za stranu SNS Anton Hrnko. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Poslanec Anton Hrnko za Slovenskú národnú stranu (SNS) navrhol odvolať poslankyňu Petru Krištúfkovú z Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Údajne žila v spoločnej domácnosti s mafiánmi

Svoj návrh národniari odôvodňujú tým, že nie je možné, aby v takejto funkcii bola žena, ktorá údajne žila v spoločnej domácnosti s mafiánmi, ako je zavraždený boss Robert Dinič či Peter Havaši. Bratia Diničovci patrili v 90. rokoch k ústredným postavám bratislavskej mafie.

„Podľa medializovaných informácií mala blízko aj k odsúdenému šéfovi piťovcov Jurajovi Ondrejčákovi alias Piťovi. Ten si odpykáva trest v ilavskej väznici. Krištúfkovej sympatie si dokázal získať aj pofidérny Martin Rác, ktorý si posedel za mrežami viac ako dva roky. Nakoniec nie je ani tajomstvom, že Petra Krištúfková bola viackrát vo vzťahu a žila v jednej domácnosti tiež s poslancom Borisom Kollárom, súčasným kráľom Donovál, ktorý sa poznal napríklad s Petrom Steinhüblom, známym pod prezývkou Žaluď,“ napísali národniari v stanovisku.

Poslankyňa je podľa SNS poprepájaná s postavami organizovaného zločinu, s ktorými mala aj obchodné vzťahy a na svoje živobytie používala peniaze mužov, ktorí sa pohybovali v kalných vodách bratislavského podsvetia. Uvedené informácie podľa SNS poslankyňa Krištúfková pri svojej nominácii utajila.

Krištúfkovej slová Dankovi

Krištúfková v pléne obhajovala svoje súkromné záležitosti spred 25 rokov. „Informácie som vysvetľovala už viackrát. Nikdy som ich netajila. Všetci o nich vedia. Dva roky som členkou výboru a dva roky som nikomu z vás neprekážala. Vy, poslanci za SNS, ste jednohlasne zahlasovali za to, aby som bola členkou výboru, z ktorého ma chcete teraz odvolať,“ adresovala koaličným poslancom a dodala, že za to, aby sa stala členkou výboru, hlasovali aj všetci z Mosta-Híd a aj takmer všetci zo Smeru- SD.

„Len zúfalo sa snažíte prekryť vlastné zlyhania, kauzy, ktoré sa tu vynárajú. Na rozdiel od vás, pán Danko, nemusím nič skrývať,“ adresovala predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS). Dodala, že v čase, keď poznala spomínanú skupinu ľudí, mala okolo 20 rokov a nikdy nebola súčasťou sveta, o ktorom Hrnko hovoril.

Odvolanie z tohto výboru podľa jej slov prežije. Výbor, v ktorom chce naďalej pracovať, je výbor pre sociálne veci. „Na základe faktov viem vysvetliť všetko, čo sa ma týka. Vŕtate sa v mojom súkromí, ktoré tu musím riešiť. Vy, čo okrádate ľudí vo verejných súťažiach a neviete, čo so sebou, by ste tu teraz mali stáť,“ vyhlásila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton HrnkoPeter HavasiPetra Krištúfková
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySme rodina - Boris KollárSNS Slovenská národná strana