Národný onkologický ústav má nového šéfa, vo výberovom konaní uspel ekonomický riaditeľ Alscher

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave.
Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) – Vo výberovom konaní na post šéfa Národného onkologického ústavu (NOÚ) uspel Tomáš Alscher, ktorý ústav dočasne viedol po odchode Jozefa Valockého. Tomáš Alscher pôsobil v pozícii ekonomického riaditeľa, vo vedení ústavu je celkovo šesť rokov.

Ako informovalo na svojej stránke ministerstvo zdravotníctva, do výberového konania sa v stanovenom termíne prihlásili traja uchádzači, jeden uchádzač sa nezúčastnil písomnej formy výberového konania. „Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, ktorí splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa,“ uviedol rezort.

Záverečné hodnotenie sa uskutočnilo 21. júna, v rámci neho výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov výberového konania (písomné overenie odborných znalostí uchádzačov a projekty stratégie rozvoja organizácie) pridelením bodov na individuálnych hodnotiacich hárkoch a na základe sumárneho súčtu bodov.

Z čela NOÚ odišiel Jozef Valocký po tom, ako sa ústav dostal do personálnych problémov a musel odkladať operácie. Na podobné personálne problémy upozorňovali zamestnanci aj na predchádzajúcom pôsobisku Valockého v nitrianskej fakultnej nemocnici, kde takisto zastával pozíciu generálneho riaditeľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáJozef Valocký
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNOÚ Národný onkologický ústav