Národný onkologický ústav trápi nedostatok personálu, ministerka Kalavská sa stretla s vedením

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave.
Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR monitoruje situáciu v Národnom onkologickom ústave (NOÚ). Podľa informácií, ktoré zverejnila TV Markíza, v ústave majú nedostatok personálu a predlžuje sa čakanie pacientov na operácie.

„Ja som tam bola v pondelok, stretla som sa s vedením ústavu. Potom som si pozvala zástupcov kliník, primárov, prednostov, vrchné sestry k nám na ministerstvo, pretože som chcela počuť názor zdola aj názor zhora,“ povedala novinárom po stredajšom rokovaní vlády nová ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. V súčasnosti rezort podľa nej vyhodnocuje podnety.

Kalavská pripomenula, že pre ňu je a bude na prvom mieste pacient. „Som ochotná urobiť čokoľvek, aby tento ústav zostal špičkovým ústavom, aby sa tam poskytovala špičková zdravotná starostlivosť. Chcem tam stabilizovať všetkých špičkových lekárov,“ dodala ministerka s tým, že vykreovať prvotriedneho lekára trvá niekoľko rokov. Ministerstvo taktiež požiadalo zamestnancov NOÚ o vypracovanie strategického plánu pre onkologických pacientov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Kalavská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNOÚ Národný onkologický ústav