Airbus získal objednávku na 111 nových strojov pre americkú lízingovú firmu Air Lease Corporation

Airbus A330
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že od americkej lízingovej spoločnosti Air Lease Corporation získal objednávku na 111 nových strojov. Ide už o druhú gigantickú obchodnú dohodu, ktorú Airbus dosiahol na Leteckej výstave v Dubaji.

Objednávka s pravdepodobnou hodnotou desiatok miliárd dolárov zahŕňa dodávky 25 strojov A220-330, 55 lietadiel A321neo, dvadsať strojov A321 XLR, štyroch lietadiel A330neo a siedmich A350F. Dohodu oznámili na tlačovej konferencii v Dubaji vysokopostavení manažéri Airbusu a spoločnosti Air Lease Corporation. „Je to znak toho, že situácia začína vyzerať pozitívnejšie,“ povedal novinárom generálny riaditeľ Airbusu Guillaume Faury.

Počas prvého dňa leteckého veľtrhu, ktorý sa začal v nedeľu, si európsky výrobca lietadiel vylepšil svoje objednávky dohodou o predaji 255 nových lietadiel americkej private-equity firme Indigo Partners, ktorá vlastní podiely vo viacerých nízkonákladových leteckých spoločnostiach. Podľa katalógových cien z obdobia pred pandémiou je hodnota tejto transakcie zhruba 30 miliárd dolárov.

(1 EUR = 1,1448 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Guillaume Faury
Firmy a inštitúcie Airbus