Americká letecká spoločnosť United Airlines v druhom kvartáli znížila svoju stratu

United Airlines
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americká letecká spoločnosť United Airlines v druhom kvartáli v medziročnom porovnaní výrazne zredukovala stratu na 434 miliónov dolárov z úrovne 1,63 miliardy dolárov. Zároveň vykázala prekvapujúco silné tržby, keďže cestovanie na dovolenky v USA ožilo.

Firma uviedla, že v treťom a štvrtom kvartáli tohto roka očakáva zisk pred zdanením. Ukončila by tak sériu šiestich po sebe nasledujúcich kvartálov strát, do ktorých sa dostala po tom, ako leteckú dopravu začala poškodzovať pandémia.

„Naša letecká firma dosiahla významný bod obratu: Očakávame, že sa opäť dostaneme k tvorbe zisku,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ United Airlines Scott Kirby.

Tržby leteckej spoločnosti za druhý kvartál boli na úrovni 5,47 miliardy dolárov. Prekonali tak prognózy trhu, ktorý očakával, že budú v objeme 5,34 miliardy dolárov.

Počas apríla až júna prepravca prevádzkoval len mierne viac ako polovicu cestovného poriadku, ktorý ponúkal v rovnakých troch mesiacoch roku 2019. V treťom štvrťroku však plánuje zvýšiť počet letov a využívať 74 percent svojej prepravnej kapacity z obdobia pred pandémiou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Scott Kirby
Firmy a inštitúcie United Airlines