Arriva podpisuje zmluvy s novými vodičmi, o prácu v Bratislavskom kraji majú záujem stovky šoférov

Arriva.bus_.jpg
Arriva ponúka doterajším aj novým vodičom prímestských autobusov v BSK stabilnú prácu na nasledujúcich desať rokov. Foto: archívne, Arriva

Spoločnosť Arriva, ktorá bude od 15. novembra zabezpečovať regionálnu autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji, už začala podpisovať zmluvy s novými vodičmi, aj s tými, ktorí k nej prestúpia od pôvodného dopravcu Slovak Lines.

Arriva spustila nábor zamestnancov pár dní pred podpisom zmluvy s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) na prevádzku prímestskej autobusovej dopravy v kraji. „K dnešnému dňu evidujeme už vyše 300 záujemcov o prácu a s mnohými z nich postupne uzatvárame pracovné zmluvy,“ uviedol dopravca v tlačovej správe.

Arriva ponúka doterajším aj novým vodičom prímestských autobusov v BSK stabilnú prácu na nasledujúcich desať rokov. „Priemerná mzda vodičov dosiahne výšku minimálne 1 500 eur. Záujemcom, ktorí podpíšu zmluvu do 30. októbra, garantuje spoločnosť zohľadnenie preferencií na obsluhovanú linku a navyše ponúka aj pracovnú zmluvu na dobu neurčitú,“ deklaruje dopravca.

Nejasnosti boli vysvetlené

Táto ponuka však platí len do konca októbra, pre krátkosť času, ktorú spôsobilo pripomienkovanie výberového konania a celkové vyhodnotenie súťaže na nového dopravcu v kraji.

„Po tomto dátume bude Arriva musieť prejsť na finalizáciu harmonogramu jázd a zaúčanie zamestnancov, a je preto možné, že vodiči budú prideľovaní na trasy, ktoré bude potrebné zaistiť v záujme zabezpečenia plynulosti služby,“ dodáva.

Na spoločnom stretnutí predstaviteľov BSK, zástupcov zamestnancov doterajšieho dopravcu Slovak Lines a vedenia spoločnosti Arriva položili vodiči viacero praktických otázok. „Tie boli korektne a v dohodnutom termíne zodpovedané zástupcom zamestnancov aj predstaviteľom vedenia OZ KOVO a vysvetlili im niektoré nejasnosti či domnienky,“ konštatuje dopravca.

Najpálčivejšou otázkou bol plat

Vodičov zaujímali najmä platové podmienky a zázemie pre vodičov či upratovanie autobusov. „Zázemie, vrátane dennej miestnosti a spŕch pre vodičov, dispečingu a administratívy bude od 15. novembra všetkým k dispozícii v areáli Doprastavu na ulici Mlynské Nivy 70, čo je len päť minút od autobusovej stanice,“ dodala spoločnosť.

Otvorené náborové centrum je k dispozícii aj na budúci týždeň od 25. do 29. októbra od 8:30 do 17:00 na Karadžičovej 8/A. Uchádzači o prácu sa môžu prísť aj osobne opýtať na otázky, týkajúce sa pracovného vzťahu, vrátane právneho poradenstva a vysvetlenia pracovných a mzdových podmienok.

K dispozícii majú tiež infolinku na čísle 0915 188 881, na ktorej aj zaevidujú záujemcov o prácu. Informácie je možné nájsť tiež na webovej stránke spoločnosti Arriva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ArrivaSlovak Lines