Arriva vypraví o desiatky spojov viac, stále však nemá dostatok vodičov na plnú prevádzku

DOPRAVA: Nový autobusový prepravca ARRIVA v BSK
Autobus spoločnosti Arriva. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nový autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva v utorok vypraví o 40 spojov viac ako pôvodne plánoval. Vďaka novým vodičom pridal spoje na vybraných regionálnych linkách. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

„V utorok vypravíme vďaka novým kolegom o 40 spojov viac ako sme plánovali. Ide o linky 215, 219, 269, 506, 520, 521, 529, 540, 550, 555 a 565,“ uvádza dopravca. Aktualizované cestovné poriadky sú prístupné na webovej stránke dopravcu.

Pracujú na novom biznis modeli

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan na pondelkovej tlačovej konferencii uviedol, že ich cieľom je vyriešiť vzniknutú situáciu, a aj vďaka náborovému príspevku evidujú záujem nových vodičov.

„Od minulého týždňa sme reálne zazmluvnili zhruba 20 ľudí a pribúdajú ďalší. Je teda predpoklad, že situácia sa bude naďalej zlepšovať,“ vyjadril sa Ivan. Ako dodal, k tomu aby Arriva dosiahla požadovanú úroveň prepravy, potrebujú zhruba 100 vodičov. Nový dopravca minulý týždeň vypravoval iba 63 – 65 percent plánovaných spojov.

„Rokujeme aj s alianciou dopravcov a pracujeme na novom biznis modeli, aby dopravcovia mohli poskytovať pre nás službu prostredníctvom subdodávok,“ doplnil s tým, že ku koncu týždňa by mali prezentovať výsledky týchto krokov.

Riešením má byť náborový príspevok

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podpísal zmluvu s novým dopravcom na 10 rokov za viac ako 330 miliónov eur. Od začiatku prevádzky 15. novembra bojuje Arriva s nedostatkom vodičov, čo sa odrazilo na výpadku spojov, najmä zo smerov Pezinok a Senec.

Dopravca dostal od BSK ultimátum na vyriešenie situácie do konca tohto týždňa, v opačnom prípade ho neminú vysoké zmluvné sankcie. Arriva sa snaží riešiť situáciu s chýbajúcimi vodičmi napríklad aj zvýšením náborového príspevku na štyritisíc eur či zamestnaním vodičov z Ukrajiny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe László Ivan
Firmy a inštitúcie ArrivaBSK Bratislavský samosprávny kraj